DIVOŽENKY OD FOTBALOVÉ JIZERY

0

Již od loňského léta lze na hracích plochách městského fotbalového stadionu v Koškově ulici vídat dosud nezvyklý jev. Trávník tu totiž třikrát týdně ke svým tréninkům využívají turnovské fotbalové Amazonky. Jak patrno ze snímku, potřebný elán jim rozhodně nechybí. „V současné době disponujeme kádrem zhruba pětadvaceti dívek v poměrně značně rozdílném věku. Všechny do toho zatím dávají všechno a díky svému nadšení dělají ve fotbalových znalostech i činnostech opravdu viditelné pokroky,“ chválil sportovní ředitel FK Pěnčín-Turnov Jiří Šteffan a prozatímní kouč v jedné osobě.

Jeho svěřenkyně už mají za sebou i pár zkušebních zápasů. V Pěnčíně se na podzim utkaly s děvčaty Mnichova Hradiště a svým zkušenějším soupeřkám podlehly pouze 0:2 góly v úvodu a v samém závěru utkání. V rámci klubu změřily fotbalové adeptky síly se staršími žáky, a před ukončením úspěšné podzimní sezony také s A muži!

„Výsledky nebyly rozhodně tím nejdůležitějším, protože po základech kopané se děvčata musí naučit pohybovat po hrací ploše a spoustu dalších věcí. Navíc šlo také o zpevnění vazeb a dobré atmosféry v samotném klubu,“ podotkl Štefan, aby vzápětí nastínil další program vznikajícího ženského družstva. To po zimní přestávce začalo opět naplno trénovat na přelomu ledna a února. Krom hrubé fyzické přípravy v terénu se připravovalo také v hale. Na počátku března se děvčaty zúčastnily zájezdu na Moravu, kde povzbudily v zápase s Bořeticemi své oddílové kolegy, kteří sem zajíždějí na pravidelné soustředění.

„Cílem veškerého našeho snažení je přihlásit v nejbližším možném termínu, tedy od tohoto podzimu, naše ženy do pravidelných mistrovských soutěží. Spolu s tím pevně věříme, že se nám podaří najít i další strategické partnery pro fungování tohoto týmu a samozřejmě také fundované lidi k doplnění jeho realizačního týmu,“ uzavřel sportovní manažer FK Pěnčín-Turnov.

Karel Vodrážka, sport TvA, vodraz@centrum.cz

201203121515_sport_23_012_fotbal

Ženský fotbalový tým FK Pěnčín-Turnov:
Dolní řada (zleva): Andrea Votrubcová, Eva Horáková, Jiří Šteffan, Michala Václavíčková, Tereza Kohoutová, Nikola Randáková, Veronika Popelková, Jiří Šteffan ml. (asistent trenéra), Kristýna Janečková, Michaela Svobodová.
Horní řada (zleva): Nikola Červinková, Milada Homolková, Michaela Jiránková, Nela Mazánková, Kristýna Kubáčková, Klárka Machová, Petra Baštová, Petra Mázdrová, Bára Havlíková, Zuzana Šimáková, Nikola Suchardová, Kateřina Drholcová, Barbora Racková.
Na snímku chybí: Lucie Podhajská, Petra Podhajská, Kateřina Paříková a Jana Bočoková.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.