PEKAŘOVA NAUČNÁ STEZKA NEOFICIÁLNĚ OTEVŘENA

0

V pátek 22. května, pár dnů po osazení posledních panelů nové Naučné stezky Josefa Pekaře, byla tato stezka neoficiálně otevřena. Stalo se tak putováním učitele turnovského gymnázia Pavla Mlejnka, Lukáše Berndta z Rohozeckého okrašlovacího spolku a asi desítky studentů gymnázia. Ti prošli celou novou stezkou z Dolánek až k Pekařovu hrobu v Jenišovicích. Po cestě se studenti seznámili s mnoha zajímavostmi z místopisu i ze života respektovaného českého historika, rektora Karlovy univerzity a po abdikaci TGM v roce 1935 dokonce jednoho z kandidátů na prezidenta republiky.

„Naším záměrem je ukázat Josefa Pekaře ne pouze jako dnes už historickou postavu, ale člověka z masa a kostí, který měl své záliby, neřesti, byl velmi pracovitý a vzdělaný, a na druhé straně dokázal holdovat životu. Velmi rád a často se z Prahy vracel do svého rodného kraje, kam zval i významné osobnosti své doby,“ uvedl Pavel Mlejnek.

Začátek naučné stezky v Dolánkách

V dubnu se měla konat velká akce ke 150. výročí narození Josefa Pekaře (1870-1937), rodáka z Malého Rohozce. Ze známých důvodů musela být zrušena, uskutečnit by se měla v náhradním zářijovém termínu.

Více přineseme v samostatné reportáži.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.