ŽLUTÁ PONORKA TURNOV VÁS ZVE K NOVÝM AKTIVITÁM

0

I v novém školním roce se můžete plavit oceánem volného času s posádkou ze Žluté ponorky. Rádi bychom proto připomněli, že řadu mladých a především dětí je třeba k aktivnějšímu způsobu trávení volného času povzbudit nebo tak trochu postrčit. Kromě nestandardně činorodých jedinců totiž tíhneme my a tím spíš i děti ke konzumnímu odpočinku, což dnes končí obvykle u obrazovek nebo monitorů. Nejen u nás mají obyvatelé Turnova možnost vykročit proti proudu, rozvíjet se, zkoušet nové věci, trénovat své dovednosti. Chceme zde krátce upozornit na nové aktivity, které se u nás od září rozbíhají. Celkový přehled všech kroužků i s podrobnými informacemi najdete na našich webových stránkách: www.zlutaponorka.turnov.cz.

n201409021125_oso_89_014_ponorkaJako horké novinky bych uvedl: americký step, který rozšíří naši taneční nabídku (tradici má u nás totiž kroužek irského tance), historický šerm – LARP, zvlášť pro chlapce je to nebývale atraktivní činnost, dále hrátky s textilem, rukodělná činnost tohoto druhu je naopak spíše pro děvčata, nově otevíráme technický kroužek Merkur, tuto světově proslulou stavebnici si mnozí z nás jistě pamatují, dále zahajuje činnost kroužek flétny pro nejmenší a nesmím opomenout kroužek netradičního vaření Mlsná vařečka, který povede odbornice na výživu. Po roční pauze se znovu rozbíhá fotokroužek, v obnovené hvězdárně úspěšně pokračuje astronomický kroužek, do třetího roku činnosti vstoupí English club pro zájemce o netradiční angličtinu. Na sídlišti u nádraží pokračuje němčina i kroužek zvídavých historiků, stejně jako pohybové hry, a nově zde máme v nabídce kroužek juda pro začátečníky. Z našich klasických zájmových činností kromě celé škály výtvarných kroužků jmenuji například šachy, deskové hry, pohybové hry nebo orientační běh pro začátečníky.

Na závěr chci informovat veřejnost, že ve zrekonstruovaných prostorách přízemí naší budovy v Husově ulici vzniká NOVÝ VOLNOČASOVÝ KLUB, který bude do pozdního odpoledne (17.30) nabízet herní zázemí nejen členům našich kroužků, ale i novým zájemcům z řad žáků základních škol. Fungovat začne na konci září a o jeho provoz se bude starat mladá a energická vedoucí Kateřina Kmínková.

Tomáš Zakouřil, ředitel Žluté ponorky Turnov, svc.turnov@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.