ZAČÁTEK PRÁZDNIN TRADIČNĚ ODSTARTOVAL FUNKIN´ TURNOV

0

„Bude Funkin‘, deštníky s sebou,“ glosoval v minulosti pozvánky na tento hudební festival, který se tradičně koná poslední červnový pátek, guru turnovské kultury doby nedávno minulé Vašek Feštr. A měl pravdu, v atriu muzea, kde se přehlídka dlouhé roky odehrávala, skoro vždycky ten den pršelo. Pršelo, ale nikomu to nevadilo, protože tohle setkání bylo vždy o kvalitní muzice.

Prostor před Střelnicí má své kouzlo…

…i pro děti

V pátek 30. června to bylo již potřetí, kdy se pódium přestěhovalo před Střelnici. „Letos mám pocit, že všechno klaplo přesně, jak jsme si plánovali. Ve spolupráci s Kulturním centrem je k dispozici kvalitní zázemí, prostor před Střelnicí má svoje kouzlo, letos přišly přes tři stovky lidí. Za nás, a doufám, že i za příchozí, velká spokojenost,“ přibližuje své pocity za pořádající kapelu Funk Corporation Honza Rytíř.

Funkin´ Turnov měl i tentokrát výtečnou dramaturgii. Mladíci The Peanuts nastartovali po 18. hodině atmosféru, syntezátoroví Blastersex ji podtrhli a vystoupení domácí kapely Funk Corporation v době, kdy se podvečer láme do noci, to už jeviště i hlediště souzněly v jednom celku. Poté přišli na řadu Hitfakers v čele s bratry Llupiovými, kteří se hrdě hlásí ke svým albánským kořenům, a bonbonek na závěr – zpěvačka Debbi! To by i věčný kritik a maximalista Vašek Feštr musel být spokojen!

Pohoda v hledišti

Funky na jevišti

Je to už skoro neuvěřitelné, jak ten čas letí. Funk Corporation, jedna z kapel vyrostlých ve zdejším jazzovém podhoubí, resp. z bývalých spolužáků gymnázia, ke kterým patří třeba právě Honza Rytíř či Pepa Uchytil, který byl v hledišti, hraje už sedmnáctým rokem. Styl funky, jazzu a nově i rockový nádech některých aranží má své příznivce. Kapela za ta léta prošla muzikantskou obměnou, dnes ji tvoří špičkoví muzikanti ze širšího regionu. Podle Honzy Rytíře odehrají zhruba třicítku koncertů ročně po celé republice. Oblíbení jsou například v pražských klubech, v létě je můžete vidět a slyšet i na některých festivalech.

Funk Corporation

Večerní Střelnice

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.