ZÁKLADNÍ ŠKOLA VE VŠENI OČIMA RODIČŮ PRVŇÁČKŮ

0

Základní škola ve Všeni, kterou zřizuje zdejší obecní úřad, od letošního září o trochu více ožila. Byla totiž otevřena další třída prvňáčků s jedenácti dětmi a vznikl malý, ale velmi laskavý pedagogický sbor. O škole jsme se dozvěděli v Mateřské školce v Bosni a hned jsme měli jasno, kam jít na zápis s naším prvňáčkem. Rodiče a pedagogové se prvně setkali na rodičovské schůzce v červnu 2011. Seděli jsme ve třídě, která je nyní třídou našich dětí. Před námi bylo rozhodnutí, zda máme dost času, sil, energie a chuti třídu pro děti přes léto připravit tak, aby se v ní cítily co nejlépe. Rozhodli jsme se, že ano, přestože z původního prostého vymalování a úklidu byla nakonec kompletní rekonstrukce místnosti s novými omítkami, vybouraným oknem a novou podlahou. Společně jsme to zvládli, ale bylo to trochu náročné.

Dnes už je třída moc hezky zabydlená a děti na ni nedají dopustit. Celkově je nyní ve škole dvacet jedna dětí. Od pondělí do čtvrtka mají možnost navštěvovat volnočasové kroužky, a to hravé cvičení – jógu pro děti, hry v přírodě, výtvarný kroužek a kroužek přátel přírody. Škola také zaštiťuje individuální vzdělávání pro rodiče, kteří chtějí učit své děti doma. Součástí školy je školní družina v téže budově. Velikou výhodou je okolní příroda, protože se v ní uskutečňují některé vyučovací hodiny prvouky, vlastivědy, přírodovědy, tělesné a výtvarné výchovy.

Velmi vítáme, že se ve škole od prvního ročníku vyučuje třikrát týdně anglický jazyk. Líbí se nám, že škola vede děti k vážnému a odpovědnému vztahu k sobě samým, jiným lidem a přírodě, tradicím a lidovým řemeslům. Děti prožívají každé roční období prostřednictvím slavností, do kterých se velmi často zapojujeme i my, rodiče. Dá se říci, že nás škola vlastně ničím nepřekvapila, protože je přesně taková, jakou jsme si ji představovali a přáli. Přístup k našim dětem je totiž laskavý, lidský a pozorný. V dnešní uspěchané době je to přístup velmi cenný a možná i neobvyklý. Proto naše velké díky patří malému, ale velmi schopnému uskupení lidí, kteří pečují o naše děti tak, jak bychom to možná ani sami nedokázali.

Za rodiče dětí: Veronika Vendlová, Věra Marečková, Michal Vítů a Iveta Francová

Pozn.: Ve čtvrtek 24. listopadu škola pořádá den otevřených dveří od 7.45 do 17.30 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.