MODERNÍ MATEMATIKA? VYUČUJEME DLE METODY PANA HEJNÉHO!

0

Vzpomínáte na hodiny matematiky, kdy jste jako malí žáci počítali nekonečné sloupečky příkladů? Dnešní doba nabízí ale nové možnosti, a to také v metodách výuky matematiky. S jednou z nich, metodou pana Hejného, se můžete blíže seznámit na konferenci Hejného matematiky, která se bude konat v sobotu 4. března na 1. stupni ZŠ Skálova v Alešově ulici. „Pro pedagogy, kteří se chtějí s touto metodou seznámit, ale i pro ty, kteří již Hejného metodou vyučují a chtějí načerpat novou inspiraci, jsme připravili celodenní konferenci,” zve ředitel školy Michal Loukota. Odpolední setkání bude však patřit také rodičům a veřejnosti.

Hejného metoda výuky matematiky je velmi populární, touto metodou vyučuje již 750 základních škol po celé České republice a další přibývají. V čem se tato metoda liší od tradiční výuky? To vysvětluje Vendula Bičíková, učitelka 1. stupně ZŠ Skálova: „Metodou vyučuji již devět let a jsem si jistá, že je to ten správný směr. Žáci diskutují, učitel je průvodce, který je vede k cíli. Ale takovou cestou, která je pro žáky přirozená. Učitel nic nediktuje, žáci spolu komunikují, spolupracují, v různých prostředích zažívají matematické postupy, které jsou propojené a neizolované.”

S principy této metody se mohou rodiče i ostatní zájemci seznámit blíže v sobotu 4. března od 15.00 hodin v budově 1. stupně ZŠ Skálova v Alešově ulici. Těšíme se na všechny příchozí!
Jana Pekařová, jana.pekarova@zsskalova.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.