VÝSTAVBA KANALIZACE V ROVENSKU POD TROSKAMI ZKOMPLIKUJE DOPRAVU

0

Po zimním období budou pokračovat práce na odkanalizování Rovenska pod Troskami. Liberecký kraj se na této akci podílí dotací na kompletní rekonstrukci svých silnic. Práce začnou od 15. března a vyžádají si dopravní omezení, která se dotknou také pravidelné autobusové dopravy. Záměr finanční spoluúčasti Libereckého kraje včetně rozhodnutí o poskytnutí dotace do výše 20 mil. Kč na nezpůsobilé výdaje projektu „Odkanalizování Rovenska pod Troskami“, byl orgány kraje schválen již v loňském roce. Rozdělení dotace je následující – do výše 5 mil. Kč v roce 2014, do výše 10 mil. Kč v roce 2015 a do výše 5 mil. Kč v roce 2016.

„V rámci prací budou kompletně zrekonstruovány silnice ve vlastnictví kraje. Jedná se o komunikace II/282 a III/2821, částečně i část silnice III/2823 (Štěpánovice),“ informuje krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník. Součástí stavebních prací jsou podle něj pokladní vrstvy v celé šíři, odvodnění novou dešťovou kanalizací, provedení finálních asfaltových vrstev, změna výškového vedení vozovek – zejména v lokalitě u školy, frézování a obnova asfaltového krytu. Dále je nutné přeložení inženýrských sítí, vybudování přechodů a dopravního značení.

Pokračující výstavba kanalizace v Rovensku pod Troskami zkomplikuje dopravu ve městě. Od 15. března budou uzavřeny mj. ulice Komenského, Revoluční a Tyršova, kudy jsou trasovány linky pravidelné autobusové dopravy. Cestující proto musí počítat s výlukovými jízdními řády.

Opatření v jízdních řádech:
Na křižovatce „Na Týně“ bude zřízena náhradní zastávka „Rovensko p. Tr., u školy“, kde budou ukončeny linky 358 Turnov – Rovensko p. Tr. a 553 Lomnice n. Pop. – Rovensko p. Tr. (autobusy nezajedou na náměstí). Pro spojení do Turnova je především obyvatelům jižní části města doporučeno využít vlaky. Linka 542, která Rovenskem p. Tr. vybranými spoji projíždí, bude odkloněna přes Štěpánovice, Radvánovice, Hnanice do Borku a Troskovic. Doprava dětí z obcí Ktová a Újezd p. Tr. do školy v Rovensku p. Tr. bude zajištěna linkou 350 Liberec  – Turnov – Jičín, na níž se u vybraných spojů přidá zajetí na zastávku „Rovensko p. Tr., nám.“ – děti tak budou muset dojít na/z náměstí. Případní cestující ze Semínovy Lhoty mohou využít vlak.

Předpokládaný konec této fáze uzavírky je 30. 6. 2015.

Markéta Dědková, oddělení tiskové a vnějších vztahů, Krajského úřadu LK, marketa.dedkova@kraj-lbc.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.