V ROVENSKU ZAČALI S REKONSTRUKCÍ KANALIZACE. VE MĚSTĚ NIKDY VĚTŠÍ INVESTIČNÍ AKCE NEBYLA

0

Čtvrtek 10. dubna byl významným dnem pro Rovensko pod Troskami. Po sedmi letech, kterým předcházely neustálé diskuze o tom, zda bylo dobré vstoupit do Vodohospodářského sdružení Turnov, či být na vše sami, došlo k podpisu smlouvy mezi firmou Eurovia CS a VHS na výstavbu kanalizace a čistírny odpadních v Rovensku! Sedm let práce, jednání, nelehkých rozhodování a přesvědčování se zúročilo a my stojíme před stavbou, která nemá v historii města obdoby.

Během následujících 15 měsíců (!) bude vybudováno více jak 7 kilometrů kompletní splaškové a dešťové kanalizace, vyměněno 6 kilometrů vodovodní sítě. Dojde k rekonstrukci chodníků, místních komunikací, veřejného osvětlení a mnoha dalšího. Bez povšimnutí nezůstane ani krajská komunikace procházející městem, po jejímž dokončení bude v mnohem lepší kondici než dnes.

Cena za dílo je 140 mil. Kč. Je to velké číslo a obrovský závazek, ale obhajobou této investice by mělo být nejen zlepšené životní prostředí všech obyvatel města a okolí, ale i revitalizace města jako celku.
Nečeká nás lehké období, ale jsme připraveni vše dotáhnout do úspěšného konce.

Jiří Bíma, místostarosta města Rovenska pod Troskami, jiribima@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.