V KACANOVECH OTEVŘELI PO REKONSTRUKCI KULTURNÍ DŮM

0

V sobotu 14. září v Kacanovech otevřeli po zhruba půlroční rekonstrukci kulturní dům. Oprava přišla podle starosty obce Michala Nožičky na 4,5 milionu korun, což pro obec s ročním rozpočtem kolem 3,5 milionu a zhruba jedním milionem na investice znamená jednu z největších akcí za poslední desetiletí.

Kacanovy, 14.9. 2019, slavnostní přestřižení pásky na venkovní pergole

Výstava fotografií v sále KD

„Část peněz na opravu jsme si dopředu našetřili, museli jsme si ale i půjčit. Získali jsme také dotaci z Libereckého kraje ve výši 400 tisíc korun. Myslím, že je to dobrá investice, obec žije spolkovým životem, pořádají se tu koncerty, zábavy a plesy, kulturní dům je vyhledávaným místem pro svatby a různá další společenská setkání,“ přibližuje starosta Kacanov.
Rozšířena byla krytá pergola s venkovním malým jevištěm, kompletní rekonstrukcí prošla kuchyně, jsou zde nová sociální zařízení v přízemí, vybudovány byly nové vnitřní schody, nový je vstup do sálu a na jeviště, v patře vznikla ještě jedna venkovní terasa. Vyměněna byla všechna okna, ta na jevišti byla zazděna. Všechny prostory mají novou výmalbu. „Na místě je poděkovat všem, kteří se o rekonstrukci kulturního domu zasloužili, doufám, že bude další desetiletí dobře sloužit,“ uzavřel starosta.

Nejbližší větší akcí, při které se budete moci podívat i do opravených prostor, je koncert kapel Těla a Waldovy Matušky, který se v KD Kacanovy koná 19. října od 20.00 hodin.


ŘÁDKY Z HISTORIE

Na místě nynějšího kulturního domu vznikl po roce 1869 první hostinec, který lidem sloužil až do 50. let 20. století, kdy byl uzavřen. Od 60. let je objekt v majetku obce. Na podzim 1967 shořela část střechy, která byla provizorně opravena. Větší rekonstrukce se kulturní dům dočkal v roce 1973 a zejména od roku 1977, kdy probíhala postupná celková oprava. Kulturní dům byl slavnostně otevřen v roce 1983 a od té doby slouží pro kulturní akce a pro potřeby obce. Další větší opravy proběhly v roce 1999 a 2009. A poslední letos.

Kacanovy mají v současnosti 220 obyvatel, v letošním roce zde kromě náročné opravy kulturního domu stihli ještě se souhlasem CHKO „zatrubnit“ potok naproti hřbitovu, opravu potřebuje koupaliště, obec má zažádáno o dotaci na výstavbu nové hasičské zbrojnice, která by vznikla z bývalého autoservisu.

Snímek bývalé hospody z roku 1910

1973

14. září 2019

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.