UKRAJINSKÉ DĚTI POSTIŽENÉ VÁLKOU PŘIJEDOU DO LIBERECKÉHO KRAJE, BYDLET BUDOU V TURNOVĚ

0

Děti z partnerské oblasti Vinnytsia, které byly zasaženy válečným konfliktem s Ruskem, přijedou na dva týdny do našeho kraje. Letní pobyt zajišťuje a organizuje Liberecký kraj v rámci dohody o spolupráci s Vinnytskou oblastí.

Už tuto sobotu 5. srpna přijede na čtrnáct dní do Libereckého kraje 36 ukrajinských dětí na letní pobyt. Jedná se o sirotky nebo polosirotky z partnerské oblasti Vinnytsia, se kterou podepsal Liberecký kraj tento rok v dubnu dohodu o spolupráci.

„S Ukrajinci primárně spolupracujeme v oblasti zdravotnictví, zejména v otázce nedostatku zdravotních sester. Myšlenka dětského tábora pro osiřelé děti vznikla při návštěvě ukrajinské delegace v Libereckém kraji až následně, v dubnu 2017,“ přiblížil vznik celého nápadu Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, zaměstnanosti, tělovýchovy a sportu.

Ukrajinským dětem, ve věku od 9 do 17 let, Liberecký kraj připravil velmi pestrý program v podobě mnoha výletů na zajímavá místa v regionu i mimo něj. „Z měst si prohlédnou Liberec, Prahu, Jablonec nad Nisou nebo Jičín. V našem regionu se podívají například na Ještěd, do IQ Landie, EKOParku Liberec, továrny na dřevěné hračky Detoa, do liberecké ZOO nebo do Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Železném Brodě a tenisového areálu v Proseči u Jablonce nad Nisou. Děti se budou moci také projet parníkem po Máchově jezeře nebo na dračích lodích na jablonecké přehradě,“ vyjmenoval s tím, že letní táborníky čekají i další výlety.
Zavítají na některé z hradů a zámků Libereckého kraje a v itineráři nechybí ani naplánované návštěvy míst ke koupání, mezi kterými jsou Hamr na Jezeře, bazén Liberec, Máchovo jezero nebo koupaliště Maškova zahrada v Turnově. Navštíví také samotné sídlo Libereckého kraje.

Na jednotlivé výlety bude letní tábor vždy vyjíždět z Domova mládeže Střední zdravotnické školy v Turnově, kde budou děti i se svým šestičlenným dospělým doprovodem ubytovány.

(Zdroj: Marie Šimice, oddělení tiskové a vnějších vztahů Krajského úřadu LK, marie.simice@kraj-lbc.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.