TURNOVSKOU BURZU ŠKOL NAVŠTÍVILO PŘES SEDM STOVEK ZÁJEMCŮ

0

Kterou ze středních škol si vybrat k dalšímu studiu a jak se mezi nimi zorientovat? Nejenom na tyto otázky dostali žáci základních škol odpověď na 21. Burze středních škol v Turnově. Minulý týden ji hostila Obchodní akademie, Hotelová školy a Střední odborná škola Turnov v Alešově ulici a představilo se na ní 41 středních škol. Nad akcí převzal záštitu Liberecký kraj ve spolupráci s Úřadem práce, Krajskou pobočkou v Liberci a kontaktním pracovištěm v Semilech.

Návštěvníci se dozvěděli veškeré potřebné informace o studijních a učebních oborech. Těm, kteří dosud nevěděli, jaké zaměstnání si v budoucnu zvolit, poradili pracovníci úřadu práce. Na burze se prezentovalo i sedm firem, které s některými středními školami spolupracují a jejichž absolventi jsou posléze na trhu práce velice žádaní.
Za krajský úřad v Liberci se akce zúčastnil vedoucí odboru školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Leoš Křeček: „Burza především ukázala zájemcům možnosti, kam zamířit po ukončení základní školní docházky. Akce je pro mnohé velmi cenným zdrojem informací.“

Kromě získání podrobností týkajících se budoucího studia, se žáci zároveň mohli zúčastnit rozmanitých soutěží a kvízů, sledovat barmanskou show, ozdobit a ochutnat upečené perníčky. Burzu navštívilo celkem 743 zájemců z řad žáků základních škol a jejich rodičů.

Blanka Daníčková, oddělení tiskové a vnějších vztahů, Krajského úřadu LK, blanka.danickova@kraj-lbc.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.