LETOŠNÍ ZIMA? NEVYZPYTATELNÉ VÝKYVY A NA HORÁCH SNAD KONEČNĚ DOSTATEK SNĚHU

0

Jaká bude nadcházející zima na Turnovsku a v Pojizeří? Přestože dlouhodobé předpovědní modely ukazují na další mírnou a teplotně nadprůměrnou zimu, podle mé analýzy to může být letos poněkud složitější. Chladné období s občasnými sněhovými srážkami můžeme na Turnovsku očekávat už v průběhu listopadu a na horách se sníh i v tomto období udrží už s větší jistotou. Prosinec skutečně nabízí spíše oceánské proudění a poněkud teplejší vzduch s denními teplotami i vysoko nad nulou. Měl by ale být také větrnější, neboť z Atlantiku přes střední část Evropy postoupí dvě výraznější cyklóny a můžeme se ojediněle dočkat i zimních bouřek. Na horách by ale sněhová pokrývka měla zůstat.

Větší zimu očekávejme v průběhu ledna, kdy by měla nastoupit od severovýchodu stabilnější tlaková výše a studený sibiřský vzduch by měl zatéci i nad naše území a dočkáme se i větších mrazů – ojediněle i kolem -20 ⁰C. Následovat by mělo v únoru počasí s dostatkem sněhových srážek a obnoví se teplejší proudění z Atlantiku.

Pokud tyto prognózy vyjdou, můžeme se tedy nadcházející zimu těšit i na Turnovsku na více sněhu a na horách  na dobrou lyžařskou sezonu.

VÁNOČNÍ SOUTĚŽ
Bude letos na Štědrý den ležet v Turnově sníh, bude sněžit, či bude letošní Štědrý den v Turnově bez sněhu?
Své tipy posílejte do 15. prosince na tel. číslo 603 544 715.
Tři správné tipy odměníme. První cenou bude poukaz na prodloužený wellnes víkend v lázeňském hotelu, druhý a třetí výherce získají mé DVD Motýlí duha, které vyšlo letos na podzim a obsahuje mj. zenový léčebný kód stromu života.

Tak ať vám zima vyjde podle vašich představ a hodně štěstí v soutěži!
Vlastík Brůček Plamínek, www.brucektarot.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.