SÁLU RADNICE V ROVENSKU SE VRÁTILA JEHO PŮVODNÍ ATMOSFÉRA

0

Sál radnice na náměstí v Rovensku pod Troskami je spolu s turnovským divadlem asi nejpěknějším kulturním prostorem v regionu. V posledních letech ale už jen žil ze zašlé slávy, poslední větší oprava zde proběhla na počátku 90. let. Na radikální rekonstrukci došlo až letos. Práce celkově přišly na zhruba dva a půl milionu, městečku pod Troskami na ně částečně přispěl Liberecký kraj. Sálu se tak opět vrátila původní atmosféra, citlivě provedenou opravou byly zachovány všechny secesní prvky, je tu nové osvětlení a elektroinstalace, nová výmalba a ozvučení, parketám se vrátil původní lesk. Došlo na výměnu celkem 71 dřevěných oken. Práce provádělo několik firem a kvalitních řemeslníků z bližšího i vzdálenějšího okolí.

„Myslím, že celek se hodně povedl, sál radnice může být zase ozdobou našeho města. Jak se nám vše povedlo, na to se každý může přijít podívat v pátek 22. září, kdy zde od 19.00 hodin vystoupí písničkář František Nedvěd s kapelou Tie Break a těsně před tím proběhne slavnostní otevření sálu s poděkováním všem, kteří se o rekonstrukci zasloužili,“ zve starostka Rovenska Jiřina Bláhová.

Sál prošel citlivou opravou, která mu vrátila původní lesk. Přesvědčit se o tom můžete osobně v pátek 22. září.

V Rovensku pod Troskami letos stihli ještě z větších akcí opravu stropů a osvětlení v mateřské škole, opravu Mariánského sloupu na náměstí, také pomník Svatopluka Čecha v parku prošel restaurováním. Zrekonstruována byla vstupní brána na fotbalové hřiště. Na příští rok zde podle starostky Jiřiny Bláhové chystají náročnou opravu hřiště u základní školy, na kterou se snaží získat dotaci, opraveno má být také sociální zařízení ve školce. Město pracuje se zhruba 30milionovým ročním rozpočtem.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.