SPORTOVNÍ SOUHRN PRVNÍHO PRÁZDNINOVÉHO MĚSÍCE

0

Sportovně založeným čtenářům nabízíme souhrn dění prvního prázdninového měsíce tak, jak příspěvky dorazily do redakce. Velmi zajímavý počin mají za sebou ve Vlastibořicích, kde uspořádali běžecké závody pro všechny generace se zajímavým názvem „Okolo Vlasti“. Víte, že jedna z posádek automobilových závodů Rallye Bohemia byla z Turnovska? A do třetice je tu ohlédnutí za úspěšným vykročením lidí kolem TJ Turnov – letní příměstský tábor pro děti se vydařil!

OKOLO VLASTI 2013
Na počátku července se ve sportovním areálu ve Vlastibořicích za krásného letního počasí uskutečnil první ročník sportovního odpoledne pod názvem OKOLO VLASTI 2013.  Tří závodů se v průběhu odpoledne zúčastnilo celkem 104 běžců ve věku od dvou do sedmdesáti let.
n201308052042_sport_89_013_vlastiPrvním bodem programu byl „lidový minimaraton“ na 4,2 km. V konkurenci šestnácti závodníků rozdílem třídy zvítězil Ondřej Suchánek z Liberce, další medailová místa už obsadili místní borci. Druhé místo po boji získal věkem již veterán Tomáš Vacek z Jiviny a třetí doběhl Radek Sluka z Vlastibořic. Mezi ženami pak velmi těsně triumfovala veteránka Gabriela Gänsel z Chrastavy o pouhou jednu sekundu před mohutně finišující Janou Suchánkovou z Liberce. Třetí místo pak obsadila taktéž veteránka Lucie Koutníková z Vlastibořic. Asi největší aplaus ale sklidila domácí závodnice, která náročnou trasu zdolala na posledním místě, nejstarší účastnice Hanka Sudová (věk dámy samozřejmě nelze sdělit).
Dalším závodem byl Dětský pidimaraton a následoval hlavní závod – Vlastibořický půlmaraton, do kterého se přihlásilo 50 běžců. Zvítězil Jiří Václavík (Sokol Dobříš), který současně stanovil na velmi těžké trati rekord v podobě 1:24:19. Vítězkou ženské kategorie se na trati s celkovým převýšením téměř 300 metrů stala Anna Kudrnová (SK Babice) v čase 1:47:44.
Závěrem setkání byla společenská část, někteří závodníci se do svých domovů rozjížděli v pozdních nočních hodinách.
Dušan Koutník, Dusan.Koutnik@t-systems.cz
(redakčně kráceno)

n201308052043_sport_90_013_rallyeREXTEAM NA RALLYE BOHEMIA
Na letošním 40. ročníku Rallye Bohemia, který se jel v červenci i na území Českého ráje, nechyběla posádka Rexteamu Věroslav Cvrček – Ondřej Šálek se Škodou Fabií Super 2000. K celkovému sedmému místu absolutně přispěly zkušenosti z květnové Thüringen Rally, kde tým z českorajských Besedic obsadil druhé místo v absolutním pořadí. V rámci Rallye Bohemia byly nejzajímavější rychlostní zkoušky v okolí Železného Brodu. Nejvíce se tým samozřejmě těšil na průjezd obcí Koberovy, kam se tradičně schází velké množství našich kamarádů, sousedů a známých. Konečné 7. místo je za dané konkurence výborné, bez pravidelné účasti na závodech nebyl lepší výsledek možný. Nyní se v Besedicích vše točí kolem možné účasti na Barum Rally, zařazené do mistrovství Evropy, která se jede na přelomu srpna a září.
Za Rexteam Besedice Věroslav Cvrček

n201308052043_sport_91_013_tjSPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR TJ TURNOV
TJ Turnov pořádala druhý týden v červenci premiérový ročník sportovního příměstského tábora. Chtěli jsme založit tradici s co nejširší nabídkou sportovních aktivit, které lze v Turnově provozovat, a to za cenu přijatelnou pro co nejširší veřejnost. Samozřejmě jsme byli zvědaví, jak se první ročník vydaří. Zvlášť, když jsme zvolili opravdu rozmanitou škálu sportů, vyžadujících spolupráci mnoha dalších lidí. Házená, rafting, box, volejbal, orientační běh, florbal, bowling, futsal, atletika, softbal, basket, squash, stolní tenis, plavání a další netradiční hry a soutěže se nakonec opravdu vydařily a snad se 32 zúčastněným dětem líbily. Hala TJ Turnov nám poskytla ideální zázemí a možnost kombinovat venkovní aktivity s halovými podle počasí. Ale to k nám bylo nakonec velmi milosrdné a program se mohl uskutečnit v plánované podobě. Po závěrečném pátečním soutěžení, předání cen, účastnických diplomů a společném focení jsme mohli předat spokojené děti rodičům a říct si: „Bylo to fajn, bylo toho dost a příští rok do toho jdeme zase“. Určitě tento formát tábora má budoucnost a naším cílem je příští rok přijít zase s něčím novým.
Na závěr se sluší poděkovat těm, kteří se o přípravu i zdařilý průběh tábora postarali, protože úspěch stejně nakonec závisí nejvíc na konkrétních lidech. Především oba hlavní vedoucí družstev, Aleš Krejčík a Honza Kovář dokázali děti strhnout a předvedli, že ne náhodou jsou i úspěšnými trenéry svých oddílů a mají přirozenou autoritu. Na vedení jednotlivých sportovních lekcí se podílela i desítka dalších trenérů z TJ Turnov (box, volejbal, florbal, OB, kanoistika, házená ad.). Za maximální vstřícnost a ochotu při zapůjčení jejich sportovišť je potřeba poděkovat i Městské sportovní s. r. o. (Jindra Kořínek), Sokolu Turnov (Jirka Sokolář) a Josefu Hlubučkovi (BB).