AREÁL V MAŠKOVCE SE PŘIPRAVUJE NA NOVOU SEZONU

0

Podle jednatele Městské sportovní Turnov Jindřicha Kořínka bude nová sezona na koupališti, resp. provoz v celém letním areálu zahájen v sobotu 27. května, v případě nepříznivého počasí o týden déle. „Nyní nás čekají postupné kroky před zahájením provozu, v nejbližších dnech bude z bazénu vypuštěna všechna voda, která tam musí zůstat přes zimu, aby nedošlo k jeho poškození,“ přibližuje Kořínek.

Vypuštěné bazény zkontroluje specializovaná firma, pročistí se všechny trubky, údržbou projdou nerezové povrchy, prohlédnuta bude veškerá provozní technologie, vyměněny budou na novou sezonu sondy a čidla. „Snažíme se vše dělat přesně podle doporučených postupů. Odměnou by měla být dlouhá životnost bazénů, které by měly vydržet třicet až padesát let,“ doplňuje Jindřich Kořínek.

Trhliny po zimě ve spárách skluzavek

Co v areálu musí řešit akutně, je výskyt drobných trhlin mezi spárami skluzavek. Není to nic, co by mělo ohrozit provoz, nebo bylo nějak zásadní, ale poškozené spáry bude třeba vybrousit a znovu zalaminovat. Specializovaná firma to provede v rámci záruky do zahájení letního provozu.

V Maškovce probíhají také stavební práce na přístavbě objektu venkovního občerstvení. To byla, zvlášť když se na koupališti sešlo více lidí, asi nejkritizovatelnější zde poskytovaná služba. V nákladech ve výši zhruba dva miliony korun budou rozšířeny zázemí, skladovací a prodejní prostory. Novinkou bude jedno výdejní okénko, které umožní prodej „mimo“ areál, takže se tu budou moci mj. občerstvit skejťáci či návštěvníci, kteří kolem budou jen projíždět na kole či vyrážet pěšky do Českého ráje. V areálu byla vysazena také nová zeleň, objeví se tu nové slunečníky, přibyly další bezpečnostní skříňky pro odložení věcí návštěvníků. Připraveno bude pravidelné noční koupání každé úterý a v sobotu, závislé samozřejmě na počasí, teplotu vody v bazénu budete moci sledovat on-line na internetu.

Vloni při první sezoně Maškovku od června do září navštívilo 56 tisíc lidí, nejvyšší denní návštěvu zde zaznamenali kolem tří tisíc lidí.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.