OSLAVA 400 LET OBCE VESELÁ

0

Obec Veselá u Rovenska pod Troskami pořádala 2. července oslavu výročí 400 let od svého založení. Slavnost zahájil starosta obce František Hanyš. U této příležitosti byly slavnostně představeny nové obecní symboly – znak a vlajka. Dále byla odhalena pamětní deska Karlu Hlaváčkovi, která je umístěna u hlavního vchodu do budovy školy, kde byl řídicím učitelem. Karel Hlaváček se mj. zasloužil o výstavbu této budovy, byl zaníceným skautským činovníkem a hrdinou protifašistického odboje (viz film Antimony – ZDE). Nezapomněli jsme ani na zasazení stromu a na uctění památky padlých na místním hřbitově. Zavítal k nám také ředitel lomnického muzea Jan Drahoňovský, který pohovořil o historii obce. Následně se představily místní spolky – Veselské ženy a SDH Veselá.

n201607191103_oso_88_016_veselaOdpoledne se neslo v duchu hudby a zábavy. Své vystoupení tu měly rovenské mažoretky, manželé Jirsovi ze spolku Myslivost předvedli výcvik dravců, historické tance a souboje ukázali Rytíři turnovského meče. Manželé Taibrovi z Farmy Kotelsko ochotně svezli zájemce kočárem nebo na koni. Mezi jednotlivými vystoupeními hrály dechová hudba Javorka a country skupina Jičínští kanci. Den oslav ukončila taneční zábavou kapela Realita Rock.
Po celý den si zúčastnění mohli prohlédnout budovu školy, kde byly v sále k vidění kroniky obce, škol, hasičů a fotokroniky jednotlivých domů, drobné poohlédnutí za působením Karla Hlaváčka a výstavka SDH Veselá spojená s videoprojekcí.

n201607191103_oso_89_016_veselaO jídlo a pití se po celý den vzorně a ochotně starali osvědčení sousedé, za což jim patří veliké poděkování. Poděkování patří i těm, kdo se podíleli na přípravě a následném úklidu, jakož i všem občanům, rodákům a přátelům obce, kteří se ve velmi hojném počtu akce zúčastnili.

Vladimíra Vávrová, místostarostka obce Veselá, vesela.obec@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.