OCENĚNÍ UČITELÉ NA RADNICI

0

V úterý 27. března se na turnovské radnici uskutečnilo tradiční setkání ke Dni učitelů. V jeho rámci byli z každé zdejší školy oceněni učitelé, kteří se významně podílejí na vzdělávání mladé generace. Jak zdůraznila starostka města Hana Maierová, město si práce učitelů váží, protože na nich záleží, jaká budoucí generace bude. V Turnově je podle ní nabídka základního vzdělávání na velmi dobré úrovni, každá škola se snaží přicházet s něčím navíc, což je potom zajímavé při výběru školy i pro rodiče dětí.

Za Základní a mateřskou školu speciální u nádraží (stacionář) byla oceněna ředitelka Dagmar Rakoušová. Ta na setkání zmínila především otázku financování speciálních škol pro hendikepované děti, která v současné době není příliš příznivá. Další oceněná učitelka Vlasta Novotná ze ZŠ v Žižkově ulici vyzdvihla některé akce, které škola dělá a na kterých se schází rodiče a žáci současní i bývalí, což je především populární jarní školní jarmark. ZŠ ve Skálově ulici je známá svými sportovními aktivitami, jak připomněl ředitel školy Roman Mareš, z nedávných krajských soutěží žáci přivezli šest medailí, škola se může pochlubit takovými absolventy, jako jsou vícebojař Adam Sebastian Helcelet či koulař Jaromír Mazgal – před oběma je skvělá atletická budoucnost. V poslední době ale škola, především díky další oceněné paní učitelce Janě Kepkové, boduje i v literárně dramatických soutěžích.

n201203291010_oso_16_012_uciteleZajímavostí, která v diskuzi na radnici zazněla, jsou hodiny etické výchovy zaměřené na mezigenerační vztahy, kdy žáci navštěvují zdejší domov důchodců, povídají si se seniory, snaží se zachytit jejich životní příběh. To s dětmi připravuje další oceněná učitelka Hana Brichová ze ZŠ v ulici 28. října. Mašovská základní škola je mezi turnovskými vzdělávacími zařízeními pověstná svojí rodinnou atmosférou a příjemnou symbiózou s venkovským prostředím na okraji města. Škola je dnes naplněna na hranici své kapacity, což je pro všechny zdejší učitele jistě příjemné zjištění. Z této školy byla letos oceněna učitelka Jana Vildová. „Literárně dramatické kroužky byly v minulosti v základním uměleckém školství pomyslnými Popelkami. Nyní se to mění. Nevychováváme z dětí budoucí herce, ale lidi, kteří by mohli lépe obstát v životě. Naučí se vystupovat na veřejnosti, nedělá jim problém se veřejně vyjádřit k nějakému problému,“ uvedla další oceněná Alena Tomášová ze ZUŠ Turnov. Jí vedené dramatické kroužky v současné době sbírají ocenění na okresních, krajských i republikových přehlídkách dětských divadelních souborů.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.