SPORT O POSLEDNÍM BŘEZNOVÉM VÍKENDU

0

Výsledkový servis posledního březnového víkendu svádí k několika rekapitulacím. Sezona se povedla basketbalistům, kteří si zahrají baráž o národní ligu. Futsalisté FC Dalmach zažili rozporuplnou sezonu, v jednu chvíli jim dokonce hrozil sestup. Nakonec skončili ve středu tabulky a mohou se v klidu připravit na další ročník II. ligy. Závěrečnou exhibicí skočila také Nejvyšší pojizerská liga v ledním hokeji. Velkou radost museli každému turnovskému sportovnímu příznivci udělat mladí volejbalisté. V 1. juniorské lize excelovali, postoupit do extraligy však bylo nad jejich síly…

* BASKETBAL
Třináctým kolem pokračovala o posledním březnovém víkendu východočeská liga mužů. Turnovští basketbalisté oba zápasy zvládli a tím si vystavili pozvánku do play off o národní ligu.

TJ Turnov – BK Vysoké Mýto 83:75 (29:20, 47:40, 63:59). Domácí vstoupili rychle do utkání, první čtvrtinu vyhráli 29:20. Hned na začátku druhé čtvrtiny se chytili turnovští hráči Cvrček a Jiřiček a zvýšili náskok na 34:20. To však bylo na delší dobu všechno a soupeř chytrou a tvrdou hrou snížil na 38:32. V polovině zápasu byl stav 47:40. Před poslední čtvrtinou domácí vedli o čtyři body 63:59. Na začátku poslední čtvrtiny domácí šňůrou deseti bodů Jeníčka a Jiříčka odskočili na 73:62. Zápas pak družstvo dotáhlo do vítězného konce. Statistiky: Jiřiček 31 1×3 (9/6), Nejedlo 16, Jeníček 15 (4/3), Velda 12 1×3 (1/1), Cvrček 4, Petřivý 3 1×3, Bartoň 2. Trojky 2, šestky 14/10 (71%).

TJ Turnov – BVK Holice 95:47 (30:9, 50:23, 75:33). Soupeř z Holic měl patřit díky novým pardubickým hráčům k silnějším. Nicméně hned od začátku zápasu šli domácí do výrazného vedení, které drželi po celý zápas. Statistiky: Jiřiček 30, Feštr 20 1×3 (1/1), Bartoň 12, Cvrček 8 2×3, Petřivý 8 1×3 (2/1), Nejedlo 6, Velda 5 1×3, Jeníček 4, Brož 2, Kaněra. Trojky 4, šestky 3/2.

Před posledním kolem ligy jsou Turnovští stále na druhém místě tabulky. Hráče čekají ještě tři zápasy venku: dohrávka odloženého zápasu s Týništěm a utkání v Nové Pace a v Hořicích.

* FLORBAL

Výsledkový servis:

Neděle 28. března

– 1. liga dorostenců (turnaj odehrán v Novém Boru): FBC Vipers Most – TJ Turnov 1:13, TJ Turnov – FB Hurrican Karlovy Vary 4:4

– Liberecká liga mladších žáků (turnaj odehrán na Smržovce): TJ Turnov – FBC Česká Lípa 2:4, TJ Turnov – Floorball club Liberec 3:6, 1.FBK Campus Jablonec nad Nisou – TJ Turnov 8:4

* FOTBAL

Divize C:

Velim – FK Pěnčín-Turnov 3:1 (1:0), hráno v neděli 28. března. První utkání jarní části sezony. Jen díky hostujícímu brankáři Cimbálovi nebyl výsledek ještě horší… Branky: 14. Urban, 56. Hruška, 71. Kacafírek – 62. Patočka. FK Pěnčín-Turnov: Cimbál – Selinger, Vokáček, Jíra, Škréta – Moravec, Patočka, Hnízdo, Rumler (62. Vacek) – Zdražil (75. D. Hurt), Mrklas (82. Kusák).

Převýšov – FK Pěnčín-Turnov 0:2 (0:1), odložené utkání, hráno ve středu 31. března. Turnovští začali aktivně a měli převahu. Už ve 2. minutě musel proti střele Mrklase zasahovat domácí brankář Petr. V 39. minutě Moravec ideálně uvolnil Mrklase a ten střelou k tyči otevřel skóre zápasu. Druhou půli domácí zapnuli a dostali se do několika šancí. Brankář Cimbál byl však na místě. V 80. minutě Koťátko našel Zdražila, který zvýšil na 0:2. Branky: 39. Mrklas, 80. Zdražil.

* FUTSAL

II. liga: Andy Liberec – FC Dalmach Turnov 4:3 (4:1). K poslednímu utkání soutěže zavítal Dalmach na horkou půdu libereckých Andy. Díky turnovským fanouškům slušně zaplněná hala viděla vyrovnané utkání. FC Dalmach je v konečné tabulce na 7. místě. Sestava FCD: Horáček – Mencl J., Bakeš, Mencl R., Bernard, Šteffan, Krejčík, Kratochvíl, Kulhánek. Diváků:50 (30 z Turnova).

* ORIENTAČNÍ BĚH

Prolog oblastní sezony. Nedělní závod (28. března) v České lípě otevřel sérii oblastních závodů v orientačním běhu. Na tratě všech věkových kategorií se vydalo více než 330 závodníků. Nejpočetnějším oddílem byl OOB TJ Turnov (tradičně nejpočetnější oddíl OK Jiskra Nový Bor závody pořádal). Pro žáky i veterány to byla první letošní ostrá zkouška v lese. V žákovské kategorii D12 se nejvíce dařilo Lídě Hudské, která suverénně zvítězila v nabité konkurenci osmnácti závodnic (9. Nejezchlebová, 16. Loudová, 18. Schmidtová). Ve starších žákyních se nejvíce dařilo Alence Linkové, které patřilo konečné 5. místo (7. Kohlová, 8. Nejezchlebová). Ve starších žácích se na stupně vítězů probojovali hned dva závodníci – 1. Filip Wolf a 3. Tomáš Hanuš, doplnil je Tomáš Pacholík na 6. místě. Do hlavních kategorií se postavila celá řada našich závodníků i závodnic. V ženách byla nejlepší turnovskou závodnicí Michaela Gomzyk-Omová na 3. místě. V nejpočetnější mužské kategorii (40 běžců) zvítězil Daniel Wolf, o 33 vteřin porazil Jindřicha Kořínka (oba TUR). Z veteránských kategorií stojí za zmínku 1. místo Šárky Švábkové v D45 a 1. místo Vlastimila Hudského v H50.

* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

Exhibice hraná v sobotu 27. března na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou: Výběr NPL – HC Performers Turnov 5:5 (3:1, 1:1, 1:2).

Výběr NPL: Kašpar – Plechatý, Zubko, Karásek, Fanta – Buchar, Stantejský, Stuchlík P. ml., Kužel, Krouza, Dubravský Luděk, Šmucr, Lamač, Sluka.

Performers: Šašek (20. Mlejnek) – Kopecký, Černohouz, Sýkora, Janoušek J. – Janoušek P. Sigety, Cidlinský, Mazánek, Lhoták J., Lhoták J. ml., Hlubuček, Hejduk.

Tabulka a statistiky NPL po 25. kole:

1. HC PERFORMERS TURNOV                 25            17-5-3                       126:48                      56b.

2. HC SDH HNANICE                               25            12-3-10                     89:96                        39b.

3. HC SOKOL TURNOV                             25            8-10-7                       86:83                        34b.

4. HC VŠEŇ POJIZEŘÍ                              25            9-5-11                       92:92                        32b.

5. HC MODŘIŠICE                                   25            8-3-14                       78:118                      27b.

6. SDH TROSKOVICE                               25            5-6-14                       82:116                      21b.

* VOLEJBAL

* Krajský přebor: TJ Zikuda Turnov – TJ Jablonné 3:0, 3:1 (25:16, 25:21, 25:19), (18:25, 25:10, 25:18, 25: 21). Předposlední domácí utkání se slabším soupeřem z Jablonného nebylo moc pohledné. Domácí družstvo vědělo, že těžko může prohrát a podle toho také zabíralo, jen když bylo potřeba.

Sestava prvního zápasu: Folprecht, Mlejnek, Kovář, Strnad, Melich, Maruška – libero Cimbál, střídal Maier, připraven Vojta a Černý. Druhý zápas: Folprecht, Mlejnek, Kovář, Strnad, Melich, Vojta – libero Cimbál, střídal Maier a Černý.
Pro TvA Tomáš Mareš,
 maresov@seznam.cz

* 1. liga juniorů. Volejbaloví junioři TJ Zikuda Turnov zakončili veleúspěšnou sezónu porážkou v domácím utkání baráže o postup do extraligy (hráno v sobotu 27. března). Po výprasku v prvních dvou utkáních na půdě SK Dansport Praha stál před domácími hráči nelehký úkol zvrátit vývoj série na svoji stranu, což by znamenalo zvítězit v následujících třech domácích zápasech, a to se ukázalo jako nemožný úkol.

TJ Zikuda Turnov – SK Dansport Praha 1:3 (25:23, 16:25, 21:25, 19:25).

Domácí družstvo nastoupilo k zápasu s odhodláním prodloužit sérii a svému soupeři nic nedarovat. Obě družstva vstoupila do utkání soustředěně a první set byl bojem o každý míč. Hosté působili nervózním dojmem. První set tak vrcholil v napínavé koncovce, kdy se domácí hráči překonávali v obětavosti a odměnou jim byl získaný první set. Hosté tak ještě více znervózněli a úvod druhého setu byl opět v režii domácích. Od poloviny setu však hosté začali získávat půdu pod nohama, začalo se jim dařit na servisu a prodloužení série již nedovolili. Hostující hráči tak dokázali, že jejich družstvo do extraligy patří a nezbývá jim než pogratulovat k vítězství a předvedenému výkonu. Sestava Turnova: Maier, Černý, Vojta, Vacík, Kubíček, Illich, Cimbál, Ponc a Čech.

Pro TvA Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Volejbaloví junioři se výrazně zapsali do turnovské sportovní historie. Druhé místo v juniorské lize se v historii oddílu nikdy nepodařilo uhrát a i v krajském měřítku je to obrovský úspěch. V lize hráli proti družstvům z velkých měst a obstáli! Bohužel se na tento úspěch nedá přímo navázat. V tomto ročníku se sešla silná generace kvalitních turnovských a semilských hráčů. Ti ale pro příští sezonu už nemohou nastoupit jako junioři, posílí A družstvo mužů…