NOVINKY Z TURNOVSKÉHO MUZEA SE DOZVÍTE V MUZEJNÍM ČTVRTLETNÍKU

0

Na počátku nového roku vyšlo další číslo čtvrtletníku Muzea Českého ráje v Turnově. Na osmi stranách si můžeme přečít ty nejaktuálnější informace z činnosti této významné instituce. Nechybí zhodnocení loňské sezony, kdy i přes výrazný úbytek zahraničních návštěvníků, který zaznamenaly všechny památky a muzea, nedošlo v Turnově k výraznému poklesu návštěvníků. Nejnavštívenější výstavou roku 2009 byla prezentace kopií korunovačních klenotů, nejvíce lidí přišlo tradičně na Staročeské trhy. V muzejním čtvrtletníku si můžete přečíst další díl seriálu o jedinečné sbírce manželů Scheybalových, kterou se podařilo muzeu získat jako pozůstalost, nechybí pozvánky na akce (tou nejbližší je Masopust na Dlaskově statku 20. února).

Ve čtvrtletníku je představena nová klenotnice, která bude slavnostně otevřena 18. února, dozvíte se kapitoly z historie Turnova, představen je jeden z unikátů muzejních sbírek – globus z roku 1822.

Muzejní čtvrtletník je k dostání zdarma v pokladně muzea ve Skálově ulici a v infocentru na náměstí. V elektronické podobě je ke stažení ZDE.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.