NOVÁ NÁVES V PŘÍŠOVICÍCH – MÍSTO PRO SPOLEČNÉ SETKÁVÁNÍ

0

Ač by obec Příšovice svou rozlohou či občanskou vybaveností mohla konkurovat menšímu městu, nemá žádné společensko-kulturní centrum. A tak se podle projektu architektonického ateliéru Atakarchitekti Liberec novou návsí stane prostranství před sokolovnou ideálně umístěné ve středu obce.

Konečná podoba vznikla po několika jednáních s občany. Budou zde nové parkovací plochy s rekonstruovanou kanalizací, vodovodním řádem a veřejným osvětlením. Rodiče s dětmi tu najdou posezení s pískovištěm pod nově vysazenými stromy, dětské prolézačky s lavičkami a lanovou dráhou. Senioři si budou moci protáhnout těla na fitness prvcích pro venkovní cvičení. Nebudou chybět ani pítka pro osvěžení v horkých dnech a ohniště pro opékání.

Prostor bude zároveň sloužit pro pořádání venkovních kulturních akcí včetně letního kina. Zhotovitelem stavby s cenou přes 14 mil. Kč je společnost Stavotrans Mnichovo Hradiště. Rekonstrukce by měla být dokončena do konce letošního roku a je podpořena finančním příspěvkem od Libereckého kraje.

František Drbohlav, starosta Příšovic

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.