NEJVĚTŠÍ FILMOVÁ AKCE LÉTA – PÁTEK 7. AŽ NEDĚLE 9. SRPNA

0

Filmový víkend ČSFD.cz je dvoudenní svátek všech fanoušků stříbrného plátna. Již čtvrtý ročník se bude letos konat od pátku 7. do neděle 9. srpna v letním kině v Turnově a návštěvníci se mohou těšit na naprosté novinky a velké blockbustery, jako jsou Kingsman, Jurský svět nebo Méďa 2. Připravený je navíc program ve sportovně filmovém duchu na sobotní odpoledne. Filmový víkend ČSFD.cz je filmový maraton trvající celé dvě noci od setmění do svítání.

Obě noci jsou tematicky rozdělené, ta páteční bude špionská v duchu filmů Kingsman: Tajná služba, Jurský svět a Špión. Sobota pak bude prostě šílená, fanoušci se můžou těšit na novinky Šílený Max: Zběsilá cesta, Vincentův svět a Méďa 2. Jeden víkend a šest filmů pod širým nebem vyjde na 300 Kč, kdo by chtěl dorazit jen na jednu noc, bude ho vstupné stát 200 Kč. Samozřejmostí je lákavé občerstvení a doprovodný program, který k festivalům včetně těch filmových patří.

Akci pořádá Kulturní centrum Turnov ve spolupráci s ČSFD.cz. „Na Filmový víkend vybíráme zábavné filmy s kultovním nádechem. V žádném případě komorní dramata, která jsou naopak hlavní složkou tradičních filmových festivalů,“ říká zakladatel serveru ČSFD.cz Martin Pomothy. „Letos byla volba filmů obzvlášť složitá, natočilo se hodně skvělých věcí, tak snad jsme fanoušky potěšili a každý si najde tu svou kultovní záležitost,“ dodává za Kulturní centrum Turnov Adam Švancar.

DO SVÍTÁNÍ NA FILMU A ODPOLEDNE NA VÝLET PO ČESKÉM RÁJI
Filmový víkend ČSFD.cz začíná v pátek 7. srpna, brány turnovského letního kina se otevírají už v 19.00 hodin a promítání začne kolem půl desáté večer. Stejný plán platí i pro sobotní filmovou noc. Ubytování pro mimoturnovské návštěvníky je možné ve stanovém městečku u Dlaskova statku.

V sobotu přes den mohou všichni návštěvníci vyrazit na výlety do Českého ráje. Připravené budou trasy výletů po lokalitách, kde se natáčely nejrůznější filmy a seriály. Akčnější variantou je pak výlet na koloběžkách na Malou Skálu. Více na www.kcturnov.cz nebo na www.csfd.cz.

Adéla Ištvánková, Kulturní centrum Turnov, adela.istvankova@kcturnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.