U NÁDRAŽÍ BUDE VODNÍ PLOCHA A UPRAVENÝ PROSTOR PŘED BILLOU

0

Vloni na podzim turnovští zastupitelé smetli návrh na úpravu přednádražního prostoru v Turnově II. Za 11 milionů se jim větší vodní prvek a upravený prostor před supermarketem Billa zdály moc drahé. Na lednovém zasedání zastupitelstva starosta Tomáš Hocke předložil upravený projekt, náklady byly sníženy skoro na polovinu, navíc je tu možnost získat dotaci od Státního fondu rozvoje bydlení – výzva se týká regenerace sídlišť, takže by třeba část nákladů město ani neplatilo. „Jestliže se mně nepodaří zastupitele přesvědčit, tak prostě nezbývá, než současný bazének zbourat, zavézt hlínou a udělat chodník. Bylo by to sice nejlevnější řešení, ale měli bychom mít ambici pokusit se zlepšit kvalitu života na sídlišti u nádraží,“ obhajoval upravený projekt starosta. Revitalizace sídliště u nádraží by v kladném případě mohla být dokončena v roce 2019.

Studie úpravy přednádražního prostoru

V diskuzi pochválil zastupitel Jiří Mikula snížení nákladů, Zbyněk Báča by rád zachoval vodní prvky v co největší míře s odkazem na náměstí v Mladé Boleslavi, kde právě vodní prvky vytvářejí nezaměnitelnou atmosféru. Zastupitel Tomáš Hudec se ptal na provozní náklady, ty by měly být v řádu několika desítek tisíc korun ročně.
V závěrečném hlasování upravený projekt podpořili všichni přítomní zastupitelé, odbor životního prostředí radnice tak může začít projektovat, práce by měly proběhnout ve dvou etapách.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.