MATEŘSKÁ ŠKOLA VE ZBOROVSKÉ ULICI MÁ NOVOU TŘÍDU PRO DĚTI DO TŘÍ LET

0

Úpravou bytu školníka v mateřské škole v turnovské Zborovské ulici vznikly prostory pro 16 dětí mladších tří let. „Původně rozhodla vláda ČR, bylo to ještě za paní ministryně Valachové, že každý zřizovatel mateřských škol, tedy hlavně města a obce, musí nabídnout prostory, kde bude možné přijmout děti mladší tří let. Poté sice tohle nařízení padlo, ale zase byly k dispozici peníze z Evropských fondů. Tak jsme nakonec do rekonstrukce školní budovy šli. Navíc je o tuto službu zájem ze strany rodičů, školka ve Zborovské ulici leží u stále se rozvíjející vilové čtvrti, děti tady budou vždycky,“ shrnula místostarostka Petra Houšková. Jak doplnila, oddělení pro děti do věku tří let má samostatné vnitřní i venkovní prostory, protože pro tuto věkovou skupinu platí jiná bezpečnostní pravidla a také musí být na tento věk uzpůsoben výukový program.

Setkání před mateřskou školou (31. srpna)

V pondělí 31. srpna si mohli prostory prohlédnout především rodiče s dětmi, od 1. září je nové oddělení „broučků“ již v provozu. „Byl bych rád, aby se tady dětem, rodičům i učitelkám líbilo, rekonstrukce byla financována z IROPu, problémy byly se stavební firmou, ale to už je všechno za námi,“ uvedl na setkání starosta města Tomáš Hocke.
Celkové náklady na rekonstrukci byly 4,6 mil. Kč, z EU město obdrželo dotaci ve výši 90 % z předpokládaných uznatelných nákladů, které byly ve výši 4,3 mil. Kč.

MŠ Zborovská patří k největším školkám ve městě, její kapacita je 100 dětí. Dlouholetou ředitelkou je Jana Brožová. Město Turnov nabízí v mateřských školách zhruba 570 míst.
(TvA s využitím TZ města Turnov)

…rodiče s dětmi si poté prohlédli nové prostory

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.