PRVNÍ VELKÁ AKCE PO KORONAVIROVÉM ÚTLUMU JE TU!

0

V sobotu 13. června proběhne v Turnově pod patronací Žluté ponorky Den dětí. Letos to bude v pozměněné podobě, ale akce se uskuteční, a to je to hlavní!

„Přestože z hygienických důvodů nebudou na Dni dětí s ponorkou skákací atrakce, vzbuzuje akce značný zájem. Na našem Facebooku máme téměř tisíc kladných reakcí na událost, tak doufáme, že lidé s dětmi přijdou. Letošní ročník bude mít formu putování městem mezi jednotlivými stanovišti,“ říká ředitel Žluté ponorky Tomáš Zakouřil a přidává několik organizačních pokynů: „Žádáme účastníky, aby se na stanovištích neshlukovali příliš a dodržovali vládní nařízení. Dezinfekční prostředky budou k dispozici na každém stanovišti. Zdravotní dozor nad akcí převzal Český červený kříž. Pro účastníky bude připraveno kolem dvaceti aktivit různého zaměření – především pro děti od tří let. Novinkou je možnost navštívit zdarma horolezeckou expozici v muzeu, střílet laserem nebo barvou ve stříkačce, zahrát si s divadelníky v minipohádce na ulici, zhlédnout akrobata na chůdách nebo zažít hravý fotbal. I přes některá omezení to bude odpoledne, které opět vdechne Turnovu společenský život,“ doplňuje Zakouřil.

Mezi klasické aktivity Dětského dne patří sokolská gymnastika, obří bubliny, akční tvorba nebo geologický kvíz. Atmosféru v ulicích města doplní díky spolupráci se ZUŠ na několika místech pouliční hudebníci. Díky partnerům každý, kdo s kartičkou z registrace trasu projde, obdrží v městském parku cílovou prémii v podobě hračky nebo školního vybavení.

Trasa Dětského dne začíná mezi 14. a 15. hodinou na autobusovém nádraží Na Lukách ve stánku s registrací a končí kolem 17. hodiny v městském parku u letního kina. Na kilometrové trase, která je vhodná i pro kočárky, čeká na účastníky několik zastavení.
Hlavním partnerem akce je kromě města Turnov společnost Ontex CZ. K dalším partnerům patří Crytur, KV Final, Grupo Antolin Turnov, Juta, Elkovo Čepelík a Pivovar Rohozec.

Hlavním organizátorem je Středisko volného času Žlutá ponorka Turnov. Akci podporuje i Liberecký kraj.
Viz https://www.ponorkaturnov.cz/den-deti-2020-v-turnove-bude.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.