TURNOVSKÉ INFOCENTRUM RAZANTNĚ MĚNÍ PODOBU

0

Regionální turistické informační centrum Turnov prochází velkou proměnou. Kompletní rekonstrukce přetváří nejen vnitřní prostory, ale budova dostane nové obložení, fasádu, a budou vyměněna i okna. Uvnitř došlo k vybourání příček a propojení s původním samostatným prostorem jídelny, kde vznikne úplně nové Návštěvnické centrum. Stavební práce by měly být hotové do konce května, do poloviny června se pak bude řešit vybavení nábytkem. Na hlavní turistickou sezonu bude už nové informační centrum v provozu.

„Od července bychom měli fungovat v nových prostorách a moc se na to těšíme. Zatím vše vypadá dobře, jak se vybouraly příčky, prostor se krásně otevřel, všude je hodně světla,“ pochvalovala si průběh rekonstrukce Eliška Gruberová, ředitelka příspěvkové organizace Turnovské památky a cestovní ruch. Jak dodala, jelikož jde o starý objekt, bylo nutné vycházet z daných dispozic. Například uprostřed musel zůstat sloup, ve kterém jsou schovány stávající kanalizační stoupačky, ale přesto se vše dokázalo pěkně sladit dohromady.

Průběh rekonstrukce vnitřních prostor infocentra na náměstí

Práce v infocentru na náměstí byly zahájeny v listopadu loňského roku. „Do konce roku byly provedeny bourací práce a statické zajištění. Pak následovaly vyzdívky příček, nyní se provádí rozvody instalací a probíhá příprava na omítky a vzorkování materiálů povrchových úprav. Na jaře dojde k výměně oken, vchodových dveří a budou zahájeny práce na obkladu fasády,“ shrnul práce Ladislav Osička z odboru správy majetku turnovské radnice.
Práce trochu komplikuje fakt, že je projekt tři roky starý a od té doby se leccos změnilo. Proto je potřeba ho za pochodu aktualizovat a upravovat.

Celkové náklady na rekonstrukci Regionálního turistického informačního centra a stavbu nového Návštěvnického centra činí 8,5 mil. Kč, stavba je spolufinancována z dotace Ministerstva pro místní rozvoj ČR částkou 2,3 mil. Kč. V současné době sídlí Regionální turistické informační centrum v náhradních prostorách ve Skálově ulici čp. 84.
(Zdroj: Zdenka Štrauchová, tisková mluvčí města)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.