CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽ KOVO JUNIOR 2010

0

Každý rok organizují střední školy z celé České republiky, které vyučují obor „Nástrojař“, soutěž zručnosti KOVO JUNIOR. Účastní se jí nástrojaři 2. a 3. ročníků těchto škol. V letošním roce, podobně jako v roce 2007, byla pořadatelem naše škola. Soutěž probíhala ve dnech 14. a 15. dubna v budově školy v Alešově ulici a na jejím odloučeném pracovišti v areálu firmy Sklostroj. Zúčastnilo se jí 12 dvoučlenných družstev.

V praktické části museli soutěžící v sedmihodinovém časovém limitu zhotovit zadaný výrobek, na kterém prokazovali praktické dovednosti při ručním opracování dílců a jejich přesném svrtávání. Teoretická část byla prováděna formou písemného testu na PC. Hodnotící komise, v níž pracovali učitelé odborného výcviku a odborných předmětů, stanovila pořadí ve dvou kategoriích – v soutěži družstev a jednotlivců.

Výsledky byly již tradičně vyhlášeny u „Sasíků“ v Muzeu Českého ráje. Význam slavnostní akce umocnila nejen účast starostky Turnova PhDr. H. Maierové, ale také pěvecké vystoupení studentky Pavlíny Cvejnové. Úroveň soutěže byla velmi dobrá, všichni účastníci se snažili dokázat, že jsou na svoji profesi kvalitně připravováni. Vítězem se stal Jan Štefan z ISŠ v Nové Pace. Tato škola zároveň obsadila první místo i v soutěži družstev. Naši žáci David Trucka  a Jakub Fišera se umístili na sedmém místě.

 

Znovu se ukázalo, že pořádání podobných soutěží přispívá k popularizaci technických oborů, o něž mají firmy zájem. Při výměně zkušeností se na tom shodli i pedagogičtí pracovníci zúčastněných škol, kteří navíc navštívili firmu Kamax a podívali se na hrad Valdštejn. 

 

Alena Svobodová, Oldřich Vele, Taťána Kohoutová

Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola

www.ohsturnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.