ALZHEIMER CENTRUM PŘED ZAHÁJENÍM PROVOZU

0

V těchto dnech vrcholí přípravy na zahájení provozu Alzheimer centra v ulici 5. května, které se nachází v jednom propojeném areálu s Domovem důchodců Pohoda a penzionem pro seniory. Kapacita nové sociální služby – Domova se zvláštním režimem – je 24 lůžek, cílovou skupinou uživatelů jsou senioři a osoby s chronickým duševním onemocněním.

Výstavba nového objektu byla zahájena v loňském roce s celkovými náklady ve výši 44.313.716,29 Kč s DPH, dotace z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR činila 31.049.568 Kč, ze zdrojů města bylo poskytnuto 13.264.148,29 Kč s DPH. Stavební práce provedla firma MBQ dle daného harmonogramu, vnitřní vybavení zajistila firma Linet. Kolaudace objektu byla uskutečněna 31. srpna t. r., nedostatky byly odstraňovány postupně, což trvá i v současné době. Žádost o registraci sociální služby byla na Krajský úřad LK podána v srpnu 2020, v září proběhla ze strany kraje kontrola přímo v prostorách nového objektu a rozhodnutí o změně registrace bylo vydáno 25. září. Právní moci nabylo 29. září s účinností od 1. ledna 2021.

Na službu Domova se zvláštním režimem žádá příspěvková organizace Zdravotně sociální služby Turnov o částku 5,610 mil. Kč, ze strany města je v rozpočtu počítáno s 4,789 mil. Kč. Dalšími příjmy budou úhrady od klientů, příspěvky na péči a úhrady od zdravotních pojišťoven na poskytování zdravotních výkonů. Od září 2020 se intenzivně hledá personál pro toto nové zařízení, v současné době ještě organizace stále hledají dvě zdravotní sestry, pracovníků pro přímou péči o klienty je dostatek.
(Zdroj: zápis z prosincové schůze Rady města Turnova)

ALZHEIMER CENTRUM: STAVBA KROK PO KROKU – zde

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.