V sobotu 20. června vyvrcholily v ZUŠ Turnov oslavy 80. výročí založení školy, které si připomínala po celý školní rok. Slavnostní den zahájil v 10.00 hodin v sále Střelnice ředitel školy B. Lédl. Se svými projevy vystoupili také starosta města T. Hocke a oba místostarostové – P. Houšková a J. Lochman.
Poté následovala přehlídka pěveckých sborů. Postupně vystoupily sbory Karmínek, Turnováček a na závěr nejstarší sbor Carmina společně s bývalými členy. Dirigentské role se kromě současné sbormistryně D. Nechutné ujali také zakladatelka sboru L. Grundová a bývalý sbormistr M. Hybler, který pro sbor složil několik písní včetně zcela nové skladby s názvem Slunce nad Jizerou.
Po skončení koncertu se návštěvníci přesunuli do budovy školy, kde si prohlédli současné prostory a nahlédli do vystavených kronik mapujících historii školy od roku 1946 až do současnosti. Příjemnou atmosféru doplňovala hudba v podání žáků a učitelů.
Ve 14.00 hodin dostali absolventi možnost setkat se v kavárně KUS na Střelnici. Nechyběli zde bývalí učitelé ani dřívější ředitelé školy – jmenujme alespoň J. Haniskovou, J. Adamusovou, H. Čepelákovou a V. Čapka. Program dále pokračoval v hlavním sále vystoupením komorních souborů, baletního oddělení a smyčcových souborů. Na závěr se představil Komorní orchestr ZUŠ Turnov, posílený o své bývalé hráče.
V kavárně KUS mezitím literárně-dramatický obor uvedl úspěšné představení Čekání na Filipa pod vedením A. Tomášové a R. Zemenové. Tečku za slavnostním dnem pak udělal neformální koncert Dechového orchestru a Big Bandu ZUŠ Turnov.
Jsme velmi rádi, že se i přes tropické počasí oslav zúčastnilo tolik návštěvníků a že se po letech mohlo na jevišti i mimo něj setkat úctyhodné množství bývalých i současných žáků naší školy. Věříme, že ZUŠ Turnov bude i nadále místem, které podporuje umělecký růst mladých lidí, a že bude vychovávat další generace dětí, které vztah k umění provází po celý život.
Za pořadatele Petr Kostka, ZUŠ Turnov
Kostka@zusturnov.cz | https://zusturnov.cz/








