XXII. TURNOVSKÝ LOUTKÁŘSKÝ DRAHOKAM

0

O víkendu uprostřed března turnovské divadlo tradičně ožije loutkářskou přehlídkou pro velké i malé diváky. A protože přehlídka je současně i soutěžní, budou v hledišti zasedat dvě poroty. Odborná, která doporučí nebo nominuje některá představení na národní přehlídku Loutkářská Chrudim, a dětská divácká porota pak rozhodne svým hlasováním o nejlíbivější pohádce, která získá putovní Cenu dětského diváka Turnovský drahokam. Jak se hlasuje? Je to jednoduché, pomohou hlasovací Kašpárci. Děti bezprostředně po představení rozhodnou, jestli se jim pohádka líbila či nelíbila. Pořadatelé ze zdejšího souboru Na Židli přichystali i tradiční soutěž pro pilné diváky. Kdo uvidí nejvíce pohádek, může vyhrát loutky Kašpárků, pohádkový dort a řadu dalších cen…

XXII. TURNOVSKÝ DRAHOKAM
Regionální loutkářská přehlídka pro Liberecký kraj a Český ráj, Městské divadlo v Turnově 16. – 18. března 2012

PROGRAM:

Pátek 16. března
8.30 a 10.00
Pohádka z medvědí chaloupky, hraje Divadlo Z půdy Klášter Hradiště, 40 minut, vhodné pro děti od 3 let

Sobota 17. března
9.00 Slavnostní zahájení turnovskou starostkou PhDr. Hanou Maierovou
9. 05 Dlouhý, Široký a Bystrozraký, l.s. Ještěd Český Dub, 40 minut, od 4 let.
11.00 Znáte Kačenku, Jirka Polehňa – lidový loutkář z Hradce Králové, 40 minut, od 2 let.
13.00 Pejsek, kočička a bolavý zub, l. d. Rolnička Benátky nad Jizerou, 30 minut, od 3 let.
14.30 Malá mořská víla, s.l. Vozichet Jablonec nad Nisou, 50 minut, od 5 let.
16.00 Faust, l.d. Bažant – Kolár Poniklá, 15 minut, od 10 let; Jonáš, Torzo ZUŠ Turnov, 30 minut, od 10 let; Kompost, Není to ani to ZUŠ Turnov, 40 minut, od 10 let (mezi jednotlivými představeními je krátká přestávka).

Neděle 18. března
9.00 Kabaret U černého kocoura, l.s. Kyselé rybičky ZUŠ Chlumec nad Cidlinou, 20 minut, od 5 let; Budulínek, Kamarádky Slovinsko, 15 minut, od 5 let; Tinka, l.s. Pod čepicí ZUŠ Chlumec nad Cidlinou, 20 minut, od 3 let.
11.00 Příběh o královně Ester, d.s. Feigele Praha, 30 minut, od 5 let; Pohádka o červené Karkulce, d.l.s. Blechy Jaroměř, 25 minut, od 3 let.
13.00 Hrnečku, vař!, Jakodivadlo Stružinec, 20 minut, od 3 let; Aňuška a Martuška,, l.d. Maminy Jaroměř, 35 minut, od 3 let.
15.00 Hloupé království, l.s. Čmukaři Turnov, 50 minut, od 3 let.
Následuje: slavnostní zakončení, vyhlášení výsledků odbornou porotou, předání putovní ceny dětského diváka Turnovský drahokam a vylosování a předání cen „pilným divákům“.

Přehlídka se koná za finanční podpory Krajského úřadu Libereckého kraje a města Turnova. Pořadatelem je Loutkářský soubor Na Židli Turnov.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.