VALDŠTEJN ZVE NA PESTRÝ VÁNOČNÍ PROGRAM

0

Hrad Valdštejn připravil na letošní advent a Vánoce opět pestrý program složený z koncertů, návštěvy vévody Albrechta z Valdštejna i vánočně vyzdobeného areálu. Jednou z novinek je otevření hradu na Silvestra a na Nový rok.

V sobotu 10. prosince bude na Valdštejně zahájen adventní a vánoční program. Nově zde vystoupí liberecké uskupení historické hudby Subulcus, které ve vyzdobené kapli sv. Jana Nepomuckého představí vánoční pásmo s názvem „Byla cesta, byla ušlapaná“. Na stříbrnou neděli se areálem rozezní vánoční písně v podání sousedského pěveckého sboru Provaz Kacanovy.

Třetí adventní víkend přinese návštěvu vévody Albrechta z Valdštejna spojenou se zdobením stromečku s ručně vyrobenými ozdobičkami, které si děti mohou přinést, či vánoční zpívání turnovských skautů. Ti na hradě vystoupí po třech letech. S turnovskými skauty je spojena i spolupráce na akci Betlémské světlo, které bude možné si na hradě vyzvednout ve dnech 23. a 24. prosince.

Štědrý den bude patřit pěveckému sboru Madrigalion Praga a druhý svátek vánoční zase sboru Musica Fortuna. Příznivci varhanní hudby ocení vánoční koncert varhaníka Radka Rejška a celý program vyvrcholí Tříkrálovým koncertem Hradeckého komorního tucteta.

Vedle dnů, kdy budou probíhat koncerty, mohou návštěvníci zavítat na Valdštejn i mezi svátky (nově i na Silvestra a na Nový rok) a v rámci zimních procházek si prohlédnout vyzdobený hradní areál. Výzdoba zahrnuje tradičně expozici Aehrenthalské Vánoce, malou výstavu o historii Vánoc a regionálních tradic či ručně vyráběný betlém. Výzdoba je každý rok vedena v jiných barevných kombinacích, které jsou však pro Vánoce typické. Věříme, že se připravený program i vánočně vyzdobený hrad budou návštěvníkům líbit a zpříjemní jim sváteční čas.

Těšíme se na vás. Více na www.hrad-valdstejn.cz.
Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.