KINO A VÝSTAVY V ČERVNU

0

Červnem se tradičně „lomí“ promítání kina na budovu a letní kino ve Skálově ulici, které má svoji nezaměnitelnou atmosféru a patří k nejkrásnějším v zemi. V muzeu probíhá „horolezecká“ výstava, která je předzvěstí vzniku muzea horolezectví, které má v Turnově být do dvou let. Letos se netradičně v červnu uskuteční šperkařské sympozium, které je nicméně pro běžného návštěvníka uzavřeno, ale doprovodnou výstavu prací můžete vidět v muzeu v době od 19. do 29. června. Výstavy probíhají také na dalších místech v Turnově – v infocentru, v knihovně a v Galerii Granát, ale i v třeba Malé Skále…

KINO SFÉRA VE STŘELNICI (A LETNÍ KINO VE SKÁLOVĚ ULICI)

* Pátek 1. a neděle 2. června vždy od 17.00 hodin: MUŽI V ČERNÉM 3 (3D).  Zachrání J a mladší verze K celou Galaxii? Akční komedie USA. Vstupné 110 Kč.
* Pátek 1. a sobota 2. června vždy od 19.30 hodin: SNĚHURKA A LOVEC. Nová Sněhurka v podání Kristen Steward rozhodně není pro nejmenší. Akční film USA (dabing). Vstupné 90 Kč.
* Sobota 2. a neděle 3. června vždy od 14.30 hodin: KORALÍNA 3D. Temná pohádka o Koralíně a světě za tajemnými dveřmi. Animovaný film USA (dabing). Vstupné 110 Kč.
* Neděle 3. a pondělí 4. června vždy od 19.30 hodin: MUŽI V ČERNÉM 3 (3D). Zachrání J a mladší verze K celou Galaxii? Akční komedie USA. Vstupné 110 Kč.
* Středa 6. června od 19.30 hodin: MUSÍME SI PROMLUVIT O KEVINOVI. Tilda Swinton se snaží vychovat nezvladatelného syna. Francouzsko-britsko-americké drama (titulky). Vstupné pro členy filmového klubu 60 Kč, ostatní 80 Kč.
* Čtvrtek 7. až sobota 9. června vždy od 19.30 hodin: PROMETHEUS (3D). Ridley Scott se vrací ke světu, který kdysi sám vytvořil – světu Vetřelce. Sci-fi USA (titulky). Vstupné 100 Kč.
* Sobota 9. a neděle 10. června vždy od 17.00 hodin: MEGAMYSL (3D). Co se stane, když záporák porazí klaďase? Začne se strašně nudit! Animovaný rodinný film USA (dabing). Vstupné 120 Kč.
* Neděle 10. června od 19.30 hodin: ČERNOBÍLÝ SVĚT. Příběh spisovatelky a černé služebné odehrávající se v polovině minulého století. Indicko-americké drama (titulky). Vstupné 100 Kč.
* Středa 13. června od 19.30 hodin: TRAINSPOTTING. Dokáže se mladý Renton vymanit z vlivu drog, nebo zůstane součástí „ztracené generace“? Francouzsko-britské kriminální drama (titulky). Vstupné pro členy filmového klubu 60 Kč, ostatní 80 Kč.
* Čtvrtek 14. června od 19.30 hodin: NEDOTKNUTELNÍ. Ochrnutý aristokrat si vybere za opatrovníka mladíka z podsvětí. Francouzská komedie (titulky). Vstupné 90 Kč.
* Pátek 15. a sobota 16. června vždy od 19.30 hodin: DONT STOP. Rok 1983: Do komunistického Československa konečně dorazil PUNK! Česko-slovenský hudební film. Vstupné 80 Kč.
* Sobota 16. a neděle 17. června vždy od 17.00 hodin: MADAGASCAR 3 (3D). Lev, zebra, hrošice a žirafa se tentokrát podívají do Evropy. Animovaný film USA (dabing). Vstupné 150 Kč.
* Středa 20. června od 19.30 hodin: BABEL. Nenechte si ujít Brada Pitta či Cate Blanchett v poutavé mozaice příběhů. Francouzsko-americké drama. Vstupné pro členy filmového klubu 60 Kč, ostatní 80 Kč.
* Čtvrtek 21. června od 19.30 hodin: JAK PORODIT, A NEZBLÁZNIT SE. Humorný pohled do života pěti párů v radostném očekávání. Komedie USA (titulky). Vstupné 90 Kč.
* Pátek 22. a sobota 23. června vždy od 22.00 hodin – letní kino: LÍBÁŠ JAKO ĎÁBEL. Pokračování filmu Líbáš jako bůh od M. Poledňákové s O. Kaiserem či E. Holubovou v hlavních rolích. Vstupné 80 Kč.
* Sobota 23. a neděle 24. června vždy od 17.00 hodin: RANGO. Jak si poradí chameleon na Divokém západě? Animovaný film USA (dabing). Vstupné 80 Kč.
* Neděle 24. června od 19.30 hodin: PIRAŇA (3D). Dvojnásobná akce, dvojnásobný teror a dvojnásobné čtyřky! Hororová komedie USA (titulky). Vstupné 90 Kč.
* Středa 27. června od 22.00 hodin – letní kino: 2001: VESMÍRNÁ ODYSEA. Famózní film Stanleyho Kubricka po mnoha letech opět na plátně! Film USA (1968) s titulky. Vstupné pro členy filmového klubu 60 Kč, ostatní 80 Kč.
* Pátek 29. a sobota 30. června vždy od 22.00 hodin – letní kino: KOCOUR V BOTÁCH. Příběh známého Kocoura v botách předtím, než se poznal se zlobrem Shrekem. Film USA (dabing). Vstupné 80 Kč. Pro žáky ZŠ, kteří předloží vysvědčení s vyznamenáním, vstup zdarma!
* Sobota 30. června od 17.00: DOBA LEDOVÁ 4: ZEMĚ V POHYBU (3D). Nový příběh známé party nás tentokrát zavede na prapůvodní kontinent Pangeu. Animovaný film USA (dabing). Vstupné 150 Kč.

VÝSTAVY NA TURNOVSKU:

* V MUZEU ČESKÉHO RÁJE v Turnově: Stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum je pro návštěvníky otevřené od úterý do neděle od 9.00 do 16.00 hodin, o víkendu je polední pauza 12.00 – 13.00 hodin. Bližší informace získáte na webových stránkách muzea www.muzeum-turnov.cz.
Výstavy v muzeu:
– GALERIE MUZEA: Jistíš mě? Horolezectví v Českém ráji. Výstava věnovaná horolezectví – sportovnímu fenoménu Českého ráje (potrvá do 30. září).
Výstava bude doplněna doprovodným programem: MUZEJNÍ KINO aneb Muzejní noc s horolezci, 9. června od 17.00 hodin. Během muzejní noci budou v atriu muzea (v případě nepřízně počasí v galerii) promítány filmy s horolezeckou tématikou a komentovány jejich tvůrci nebo účastníky. Probíhat bude i zauzlovaná interaktivní dílna a prohlídka výstavy.
VÝSTAVNÍ SÁL MUZEA (3. patro): Vilém Heckel neznámý. Fotografovat hory bylo pro něho spíše koníčkem, živil se většinou jako fotograf reklamní (ale i portrétní a divadelní). A právě jeho reklamní fotografie představuje tato výstava (potrvá do 17. června).
SYMPOSION 012. V pořadí 22. mezinárodní šperkařské sympozium se uskuteční již koncem června (19. – 29. června), takže poněkud předběhne Dny drahého kamene v Českém ráji, nicméně výstava nových prací potrvá po celé prázdniny.  Mezi většinou již známými šperkaři z Čech, USA, Norska, Belgie, Španělska a Německa bude největší autoritou sympozia Bernd Munsteiner, jehož drahokamové objekty patřily k tomu nejlepšímu na loňské výstavě Idar-Oberstein Kreativ v Klenotnici MČR. Je dobrou tradicí turnovských sympozií přizvat vedle klasiků a dobře zavedených umělců také studenty vysokých škol a začínající výtvarníky, kteří tu mají poprvé možnost okusit atmosféru mezinárodního tvůrčího setkání evropského významu. Spolupořadatelem je turnovská SUPŠ a VOŠ, v jejichž dílně proběhne pracovní část sympozia. Výstava v muzeu potrvá od 20. června do 29. července.

* GALERIE SAFÍR v Muzeu Českého ráje. Do 8. června zde probíhá výstava nazvaná Toulky krajinou fotografů Ivany a Jaromíra Čištínových. Od 9. června do 6. července zde proběhne výstava fotografií Fomaklubu Liberec.
* GALERIE U ZLATÉHO BERÁNKA (1. patro infocentra na náměstí). Do 7. června zde probíhá výstava fotografií Jiřího Večerníka: Jižní Georgie. Od 7. června do 2. srpna tu bude výstava fotografií z národních parků USA. Galerie má stejnou otevírací dobu jako infocentrum, tedy po – pá 8.00 – 17.00, so 9.00 – 12.00 hodin.
* GALERIE GRANÁT, náměstí Českého ráje. Ukázky výroby granátových šperků a broušení českých granátů (každý den). Výstava mapující vývoj a zpracování granátových šperků a broušení českých granátů.
* MĚSTSKÁ KNIHOVNA A. MARKA, Jeronýmova 517, www.knihovna.turnov.cz:
– Arteterapie – výstava výtvarných prací, které vznikly v hodinách arteterapie mateřského centra Úsměv z Přepeř.
– Výstava „Svět krásy goblénů“ Milady Matoušové probíhá do 30. září.
– Kde končí svět – výstava výtvarných i literárních prací z 9. ročníku celostátního projektu (potrvá do 31. srpna).
* MALÁ SKÁLA, Galerie Josefa Jíry v Boučkově statku: Výstava pastelů Františka Hodonského st. Od 9. června do 7. července zde proběhne výstava obrazů Pavly Soukupové a Kamily Najbrtové „Zdroje úžasu“. Galerie je otevřena denně kromě pondělí od 11.00 do 17.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.