NEBE NAD ČESKÝM RÁJEM OŽIJE. K VIDĚNÍ BUDOU VZDUCHOLOĎ A BALON KOŠEM VZHŮRU

0

Od neděle 31. května do úterý 2. června bude na nebi nad Českým rájem k vidění hned několik rarit vedle sebe. „Nadnárodní společnost Festo tady bude provozovat horkovzdušnou vzducholoď pro šest pasažérů, která je jediná svého druhu v Evropě. Cestují s ní různě po kontinentech, v České republice byla naposledy k vidění před třemi lety v okolí Brna a Karlštejna a dříve než za další tři až čtyři roky se sem asi nevrátí,“ uvádí Luboš Baloun, pilot společnosti Baart s. r. o., jehož firma se na této akci podílí a spolupracuje na zajištění potřebného technického zázemí. A také se svými balony bude flotilu Festo doprovázet.

n201505270805_tz_15_015_balon„Kromě vzducholodě přivezou ještě jednu raritu, a to balon ušitý opačně – košem vzhůru. Když jsem to viděl poprvé, tak jsem moc nevěřil, že by něco podobného mohlo létat, protože pilot vidí pouze pod sebe a musejí ho na dálku navigovat, ale opravdu to létá. Je to jediný balon na světě, který takto vypadá. Prý se stává, že když ho lidé vidí na obloze, tak volají záchranáře a hasiče, protože myslí, že se stala nějaká nehoda,“ směje se Luboš Baloun.
Vzducholoď na českorajském nebi budou doprovázet dva horkovzdušné balony zmíněné společnosti a nejméně další dva balony firmy Baart, takže bude v okolí Trosek docela rušno. Starty celé této skupiny budou probíhat podle počasí a směru větru na několika vytipovaných místech v regionu, počítá se s podvečerními lety v neděli a v pondělí a ranními v pondělí a v úterý. Bude to mimořádná podívaná ze země i ze vzduchu! Vše ale záleží na počasí!!

Společnost BAART nyní vlastní tři horkovzdušné balony –  2.600 m³ (2 – 3 pasažéři), 3.400 m³ (4 – 5 pasažérů) a nový balon s objemem obalu 4.550 m³, který pojme najednou až sedm pasažérů a pilota a má i speciální sedačku pro pasažéra s hendikepem. Jeho maximální vzletová hmotnost je 1.569 kg a výška obalu včetně koše 26 metrů!
BAART s. r. o. nabízí vyhlídkové lety pro jednotlivce (jednotlivé letenky), vyhlídkové lety pro skupiny (privátní lety), vyhlídkové lety pro tělesně postižené a pohybově omezené, provoz upoutaného balonu – ideální pro firemní akce a dětské dny, reklamní lety s letenkou zdarma ad. Vše podstatné najdete na www.vyletbalonem.cz, letenky můžete zakoupit přímo prostřednictvím internetových stránek nebo v informačních centrech v regionu.
Novinkou a službou pro veřejnost je spuštění nového on-line serveru o počasí v Českém ráji. „Kvůli létání pracujeme s předpovědí počasí takřka neustále, a protože informace typu jak je v Českém ráji určitě zajímá nejen místní obyvatele, ale i turisty, rozhodli jsme se vytvořit a zpřístupnit veřejnosti vlastní on-line server o počasí,“ doplňuje Luboš Baloun.
Jak je v okolí hradu Trosky? Podívejte se na www.pocasivraji.cz (meteostanice, webkamera, předpověď počasí).

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.