TURNOVŠTÍ SKAUTI BUDOU 24 HODIN ČÍST SKAUTSKÉ KNIHY

0

Parta a příležitost, to jsou dvě věci, na kterých stojí skautování. A právě těmto dvěma slovům dostojí akce, kterou turnovští skauti pořádají ve dnech 22. a 23. února. Za 24 hodin stálého čtení chtějí pročíst skautské knihy a seznámit s nimi nejenom členy skautského střediska Štika Turnov, ale také veřejnost. „Tuto akci jsme zvolili v rámci oslav Dne sesterství, dne, kdy se narodila zakladatelka dívčího skautingu, Olave Baden-Powell,“ sděluje hlavní organizátorka akce Eva Jiřičková. Partě lidí, kteří se pustí do této výzvy, se naskýtá příležitost představit skautování v jiném světle, prostřednictvím pestré škály autorů.

„Pro naše čtení jsme si vybrali známé autory, jako jsou Jaroslav Foglar, Miloslav Nevrlý, Miloš Zapletal a další,“ vyjmenovává Eva Jiřičková.

Akce bude probíhat od pátku 22. února od 16.00 hodin v prostorách Žluté ponorky v Husově ulici, kde se bude číst celou noc. Následně se akce v sobotu 23. února od 10.00 hodin přesune na náměstí Českého ráje. Tam se kolemjdoucí budou moci na čtení podílet – stačí přečíst stránku. I děti si přijdou na své. „Od 14 hodin do konce akce budou pro děti připraveny soutěže o ceny,“ doplňuje pořadatelka. Nebude chybět teplý čaj a něco málo k zakousnutí…

Jana Pekařová, janina@turnov.org

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.