TURNOVSKO V AKCI ANEB DUBNOVÉ POZVÁNKY

0

(aktualizovaná a doplněná nabídka)A máme tu první jarní měsíc. Některé akce se nesměle, ale přece jen posouvají do venkovních prostor, byť tento měsíc stále platí pravdivé přísloví, že „… tam ještě budem…“. Co tedy v dubnu na Turnovsku stojí za návštěvu? Je to série nových fotografických výstav a výstav v Muzeu Českého ráje. Pozornost zaslouží beseda s filozofem Kohákem, akce na podporu svobodného Tibetu i mezinárodní den památek. A volno si udělejte také na konci měsíce, v sobotu 26. dubna se koná tradiční zahájení turistické sezony. Chcete vědět víc? Čtěte dál…

Středa 2. dubna
* V 19.30 hodin začínají v turnovském divadle SEMAFORSKÉ INSPIRACE. Zpěvačka Kamila Barochová a klavírista Jiří Pazour sestavili večer inspirovaný divadlem Semafor.

Čtvrtek 3. dubna
* V 18 hodin začíná v Domě Na Sboře ve Skálově ulici pořad s názvem „Vzpomínání“. Známá osobnost turnovského malíře a sochaře Jana Solovjeva přiláká určitě obdivovatele a přátele tohoto umělce na večer jeho  nových literárních textů: Vzpomínání, Sladké je žít a Život – nejvzácnější dar. Hosté večera: herec a recitátor Alfréd Strejček a kytarista Štěpán Rak.

Pátek 4. dubna
* Od 8.30 hodin je v sále turnovské Žluté ponorky okresní přehlídka dětských divadelních souborů TURNOVSKÝ ŠTĚK 2008.
* V 17 hodin začíná v Galerii Granát na turnovském náměstí vernisáž výstavy fotografií pracovníka CHKO Český ráj Zdeňka Mrkáčka Zázraky přírody. Jedná se o výstavu fotografii zvířat žijících v našem kraji. Výstava potrvá do 16. května.
* V 19.30 hodin se v turnovském divadle představí s hrou ÚSMĚVY A KORDY obnovený Divadelní spolek Jirásek z Olešnice u Turnova. Ochotnické divadlo v okolí Turnova je na vzestupu, soubory působí v Olešnici, v Přepeřích a v Rakousích…

Sobota 5. dubna
* Od 20 hodin hrají v Lestkově divadelní představení Strakonický dudák ochotníci z Přepeř.

Neděle 6. dubna
* V 10 hodin začíná v dětském oddělení turnovské knihovny výtvarná dílna pro rodiče s dětmi. Ta bude tentokrát věnována starému a váženému řemeslu, práci s kůží. Dílnu povedou manželé Dobra a Jan Obročníkovi.

Pondělí 7. dubna
* WALDORFSKÁ MATEŘSKÁ ŠKOLA v Hruborohozecké ulici (Daliměřice) zve na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, který se koná v době od 10 do 15.30 hodin. Budete mít možnost seznámit se s prostředím a životem ve školce a vyzvednout přihlášky na příští školní rok.
* Ve 14 hodin začíná v klubovně penzionu pro seniory v turnovské Žižkově ulici KŘESLO PRO HOSTA. Nejen o divadle bude Eva Kordová hovořit s Janem Sajícem, turnovským divadelním ochotníkem a předsedou Spoku ochotnického divadla A. Marek. Dalším hostem tohoto oblíbeného pořadu bude další nestor turnovského divadla Míla Holas. Stejná akce bude zopakována ve čtvrtek 10. dubna od 14 hodin v pečovatelském domě na Výšince.

Úterý 8. dubna
* V 9 hodin začíná pod patronací turnovské knihovny již 5. ročník přehlídky vypravěčů ČTEME VŠICHNI – VYPRÁVÍ JEN NĚKDO. V porotě zasednou zajímavé osobnosti ze světa knížek a spisovatelů. Přehlídka je postupová. Regionální kolo bude v červnu v Jičíně. Místo konání: Koncertní sál ZUŠ Turnov, náměstí Českého ráje.
* Od 20 hodin vystoupí v kinokavárně Bia Ráj v Žižkově ulici PAVEL HOMOLKA, svérázný turnovský písničkář.

Středa 9. dubna
* Od 19.30 hodin je v divadle koncert FENG-YÜN SONG A TRIO PUO. Zpěvačka čínského původu a autorka mnoha hudebních a divadelních projektů už se v Turnově objevila a měla, tak jako všude, velký úspěch. Vstupné 120, 100, 80 Kč v předprodeji, na místě +20 Kč. – POZOR!!! KONCERT BYL PRO NEZÁJEM ZE STRANY DIVÁKŮ KULTURNÍM CENTREM TURNOV ZRUŠEN !!!

Čtvrtek 10. dubna
* Od 9 hodin pořádá turnovská Žlutá ponorka okresní kolo přeboru škol v ORIENTAČNÍM BĚHU. Místo konání: Lyžařský areál Struhy.
* Muzeum Českého ráje v Turnově a senátor PhDr. Jaromír Jermář zvou na 17. hodinu do galerie muzea na besedu se světoznámým filozofem prof. Erazimem Kohákem, PhD. Po skončení besedy bude promítnut třicetiminutový dokument režiséra Theodora Mojžíše o Janu Patočkovi, který byl natáčen také v Turnově. V premiéře ho vysílala Česká televize 24. března.

Pátek 11. dubna
* Od 11 do 14 hodin se v ulici 28. října uskuteční akce pro děti pod patronací dětí vojáků z amerických základem v Evropě (viz ZDE). Akce nese název „Bouda na ulici aneb Jak Titanic ztroskotal v Turnově“. Tento den bude část ulice od Havlíčkova náměstí po ulici Kinského uzavřena pro dopravu (od 8 do 17 hodin), naplní ji dětské atrakce a zábavní stanoviště, kterým bude dominovat 10 metrů vysoká skluzavka ve tvaru lodi Titanic. Celou akci jako součást svého dlouhodobého projektu The Bouda pořádá občanské sdružení Nová naděje ve spolupráci se ZŠ v ulici 28. října.
* Od 19.30 hodin hraje kapela
Mackie Messer Band v turnovské mexické restauraci El passo na náměstí Českého ráje.
* Ve 20 hodin začíná MAŠKARNÍ INDIÁNSKÁ MERENDA v Sokolovně v Mašově. K tanci a poslechu hraje Hudba Tanvald, o půlnoci překvapení v podobě skupiny Plankton. Téma večera: Indiáni a všechno kolem nich. Vstupné: masky 99 Kč, bez masky 129 Kč. Kontakt na pořadatele: t. 777 224 798.

Sobota 12. dubna
* Od 10 hodin je v turnovském divadle pro děti připravena pohádka MATĚJ A ČARODĚJNICE.
* Ve 14 hodin je Muzeu Českého ráje v Turnově vernisáž výstavy Ne ruka, to duše maluje. Jde o netradiční výstavu obrazů, které malovali handicapovaní umělci, kteří nemohou k tvorbě používat své ruce. Malují tedy nohama nebo ústy. Autoři obrazů jsou stipendisty celosvětového sdružení Umělců malujících ústy a nohama (UMÚN), které výstavu v muzeu spolupořádá.
n200803301407_vakci_23_08_tibet* Ve 20 hodin začíná v kulturním domě v Kacanovech KONCERT NA PODPORU SVOBODY V TIBETU. Vystoupí kapely Ovčie kiahne a Tres udos. K dispozici budou podpisové archy proti okupaci Tibetu a násilnostem v této zemi, které budou předány čínské ambasádě. Pořadatelé slibují věnovat výtěžek z akce na vytvoření pamětního místa v Kacanovech v podobě lavičky, houpačky pro děti a zeleně, to vše pod vlajkou Tibetu.
* Od 20 hodin hrají v sále ZUŠ v Turnově na náměstí Českého ráje divadelní představení Strakonický dudák ochotníci z Přepeř.

Neděle 13. dubna
* Ve 14 hodin začíná na hradě Valdštejn divadelní představení ochotnického spolku Sokol Přepeře – Strakonický dudák.
* V 17.30 hodin začíná v Hostinci Na Týně v Rovensku pod Troskami přednáška Mgr. Pavla Jakubce „Zvony na Turnovsku v proměnách věků“ – o zvonech a zvonicích z našeho okolí. Pořadatel: Okrašlovací spolek v Rovensku, vstupné 30 Kč.

Pondělí 14. dubna
* Od 18 hodin pořádá městská knihovna v Turnově, odbor životního prostředí radnice a Muzeum přírody Český ráj Prachov přednášku pro milovníky přírody PLANETA ZEMĚ – Příroda na Zemi. O méně známé skupině živočichů a dalších zajímavostech ze světa přírody bude přednášet dr. Šanderová. Mluvené slovo doplní promítání. Akce se koná v rámci výstavy „Naši obojživelníci“, která je instalována v Kulturním sálku knihovny do 10. května.

Úterý 15. dubna
* Od 14 hodin je v zahradě Žluté ponorky v turnovské Husově ulici pro děti připravena výtvarná dílna s názvem MALÉ VELKÉ SOCHÁNÍ NA ZAHRADĚ. „Přijďte si zasochařit! Budeme pracovat s porézní bílou cihlou, která je měkká a dobře se tvaruje. Materiál i trpělivé pomocníky pro vás nachystáme. Vlastní list z pilky nebo nářadíčko vítáno, ale není podmínkou,“ těší se Lada Capoušková.
* Od 18 hodin je v divadle Cestovatelský klub. Téma: BORNEO, BRUNEJ, FILIPÍNY. O vzdálených zemích bude vyprávět turnovský cestovatel Milan Ječný. Přírodní krásy a zajímavosti doplní i o vlastní zážitky z oslav Velikonočních svátků – rituál ukřižování a bičování.

Čtvrtek 17. dubna
* Od 17 hodin se v Muzeu Českého ráje koná zahájení výstavy s názvem Slavné vily Libereckého kraje. Na programu je také slavnostní křest výpravné publikace o nejvýznamnějších stavbách našeho kraje. Výstava je v muzeu do 18. května.
* PATŘÍME K SOBĚ – festival hendikepovaných dětí a dospělých, který pořádá Podkrkonošská společnost přátel dětí zdravotně postižených, se tradičně koná společně s výstavou výtvarných prací v Semilech. Jeden společný koncert, kde vystoupí i klienti turnovského Fokusu, bude ve čtvrtek 17. dubna v městském divadle. Začátek je v 18 hodin. Letos se koná již 11. ročník festivalu.

Pátek 18. dubna
* V 8.30 hodin začíná pod patronací Žluté ponorky OKRESNÍ KOLO VYBÍJENÉ pro 5. ročníky ZŠ ve sportovní hale TJ Turnov ve Skálově ulici.
n200803301406_vakci_21_08_pamatky* Odbor školství, kultury a sportu připravil ve spolupráci s Odborem cestovního ruchu Městského úřadu Turnov u příležitosti MEZINÁRODNÍHO DNE PAMÁTEK A HISTORICKÝCH SÍDEL den otevřených dveří v největší sakrální kulturní památce –  kostele Narození Panny Marie a v nejstarší části radnice. Prohlídky s průvodci začínají:
– radnice 8.30, 9.30, 10.30 hod. – pro školy
– kostel Narození Panny Marie 8.30, 9.30, 10.30 hod. – pro školy
– radnice 14.30, 15.00, 15.30, 16.00, 16.30 hod. – veřejnost
– kostel Narození Panny Marie 14.30, 15.00, 15.30, 16.00, 16.30 hod. – veřejnost

Sobota 19. dubna
* Od 10 hodin je v dětském oddělení turnovské knihovny „Hedvábná dílna“. Výtvarná dílna pro rodiče s dětmi bude věnována tvorbě malovaných obrázků, šátků a dalších výrobků s malováním na hedvábí. Lektorka této dílny Lenka Neumannová má bohaté zkušenosti s malbou na hedvábí a sama tvoří krásné obrazy.
* Od 9.30 do 17 hodin se na Dlaskově statku v Dolánkách koná FESTIVAL FOLKLORNÍCH SOUBORŮ. Jedná se o akci, která se kvůli nepřízni počasní nemohla uskutečnit na Velikonoce. Festival je jednou z největších akcí, která se letos na Dlaskově statku bude konat. Vystoupí: Folklorní soubor Šafrán a dětský Šafránek, soubor Furiant a Kominíček, soubor Nisanka a Malá Nisanka, Dětský soubor Špalíček a soubor Jizera. Pro návštěvníky je připraven tradiční trh, soutěže a výtvarné dílny pro děti. Vstupné: děti 20 Kč, dospělí 40 Kč.
Podrobný program vystoupení jednotlivých souborů:
9:30 – 10:30 Folklórní soubor Jizera a dětský soubor Jizerka

10:30 – 11:30 Folklórní soubor Šafrán a dětský soubor Šafránek
12:15 – 13:00 Folklórní soubor Nisanka a dětský soubor M
alá Nisanka
13:00 – 14:00 Výtvarné soutěže pro děti
14:00 – 15:00 Folklórní soubor Furiant a dětský soubor Kominíček
15:00 – 15:30 Dětský soubor Špalíček
15:30 – 17:00  Folklórní soubor Kantoři

* Od 14 hodin je v turnovském divadle české finále písničkářů – ZAHRADA 2008.
* V 15 hodin začíná v kapli sv. Jana Nepomuckého na hradě Valdštejn jarní koncert. Vystoupí Hradecké komorní tucteto a Festivia Chorus, v programu zazní duchovní hudba a černošské spirituály.
* Turnovská Bohéma zve od 19 hodin na JAZZOVÉ HODY and NEFORMJAZZFEST 2008. V jazzovém sále turnovského Hotelu Karel IV. vystoupí Lédl jazz quintet, Nový liberecký dixieland a hvězdou večera bude legendární česká zpěvačka EVA PILAROVÁ s kapelou. Vstupné je 120 Kč, jak je uvedeno na pozvánce, tak vojsko jde za polovic a šťouralové za 200 Kč.
* Ve 20 hodin začíná v sále SUPŠ v turnovské Skálově ulici
MAŠKARBÁL ABSOLVENTŮ ŠPÉRY. Letošní téma je VESMÍR, doporučená literatura „Stopařův průvodce po galaxii“. Můžete se těšit na živé kapely z konce vesmíru, tombolu i galaktické drinky. Vstupenky na místě 100 Kč s maskou, 130 Kč bez masky.
* O víkendu 19. a 20. dubna je tradiční pouť v Přáslavicích (Karlovice – Sedmihorky), pouťové atrakce ale budou stát na parkovišti v blízkých Radvánovicích u hlavní silnice.

Neděle 20. dubna
* Od 18 hodin hrají „V jeteli“ v Ploukonicích divadelní představení Strakonický dudák ochotníci z Přepeř (derniéra).

Úterý 22. dubna
* Od 16 hodin se ve výstavním sále ZUŠ Turnov na náměstí Českého ráje uskuteční vernisáž VÝTVARNÉHO SALONU DĚTÍ A MLÁDEŽE. Jde o přehlídku vítězných prací výtvarné soutěže na téma „Moje krajina, můj domov“, vyhlášené ve spolupráci muzeí v Jaworu a v Turnově. Součástí zahájení výstavy bude vyhlášení nového ročníku soutěže a seznámení s tématem pro rok 2008. (Od letošního ročníku se bude na organizaci Salonu podílet Žlutá ponorka Turnov.)

PAMÁTKY
* Hrad Valdštejn je v dubnu otevřen o víkendech od 9 do 16 hodin.
* Dlaskův statek v Dolánkách je v dubnu otevřen každý den mimo pondělí od 9 do 16 hodin.
* Zámek Hrubý Rohozec je v dubnu otevřen o víkendech od 9 do 16 hodin., stejně tak vás rádi uvidí i na Troskách.

PŘIPRAVUJE SE

Sobota 26. dubna
* Od 10.30 hodin je v turnovském kině FRANTIŠKOVO ČAROVÁNÍ S MAJDOU – dětské představení Magdaleny Reifové – Majdy a oblíbeného Františka – postaviček z Kouzelné školky. Vstupné 135 Kč.
n200803301406_vakci_22_08_sezona* Český ráj dětem 2008 aneb 5. ročník ZAHÁJENÍ TURISTICKÉ SEZONY V ČESKÉM RÁJI. Akce vychází z úspěšné turistické hry Za pověstmi Českého ráje. V letošním roce se dopolední putování bude odehrávat v Boreckých skalách. Start je v Rovensku pod Troskami u školy a cíl ve Šťastné zemi v Radvánovicích. Po trase pochodu se setkáte s postavičkami z českorajských pověstí, uvidíte divadelní představení žáků základních škol z Turnova a Rovenska ad. Celodenní  program:
8.30 – 11.00 – start v Rovensku pod Troskami od školy
10.00 – 12.00 – atrakce v areálu Šťasné země
12.00 − 16.00 – Šťastná země – bohatý kulturní program plný zajímavých soutěží, písniček a rukodělných dílen, Pelíškova zahrádka, prolézačky, vzduchové trampolíny, trpasličí vesnička, dřevěný hrad, pískoviště s českými granátky a korálky a plno dalších překvapení, 14.00 – příchod krále Granáta s královnou a všemi postavami z pověstí, předání vlády nad pohádkovou krajinou
Pro účastníky jsou zajištěny pohádkové autobusy: odjezd z Turnova (před nádražím ČD) a Jičína (před nádraží ČD) v 8, 9 a 10 hodin. Odjezdy vlaků z Turnova v 7.33 a 9.33 hodin.
Odjezdy z areálu Šťastné země po skončení programu.
Důležitá informace: Vstup do Šťastné země a jízda autobusy na akci a z ní je zdarma!

* Další připravovanou akcí soboty 26. dubna je TANEČNÍ ZÁBAVA v Přepeřích, kde od 20 hodin hrají kapely Prorock a Let´s blues.

Sobota 3. května
* Od 18 hodin se koná v Sokolovně v Mašově „nultý“ ročník multižánrového hudebního festivalu „Hexes without hedges“. Na akci vystoupí turnovské kapely: Swordkeeper, Nothingham, Illness, Rubbish, Zabeat!, Hottentot a Turon. Zhruba od 20 hodin vystoupí s krátkým představením na téma pálení čarodějnic Rytíři Turnovského meče, budou zde vystavena díla (kresby) dětí ze ZŠ Mašov a nejspíš i studentů SUPŠ Turnov a dětí ze Žluté ponorky. Akce má vlastní stránky: http://www.hexes.mysteria.cz

PROGRAM TURNOVSKÉHO KINA V ŽIŽKOVĚ ULICI
n200803301407_vakci_25_08_tajnosti* Středa 2. dubna ve 20 hodin – KABINET DOKTORA CALIGARIHO. První expresionistický snímek, jehož kouzlo spočívá v nevídaném řešení výtvarné scény, vypjatých hereckých výkonech a bizarní kombinaci světla a stínu. Němý snímek bude doprovázen živým vystoupením hudebního uskupení DVA (německý film ve Filmovém klubu).
* Čtvrtek 3. a pátek 4. dubna ve 20 hodin – POKÁNÍ. Třináctiletá Briony je nadšená pisatelka příběhů, ale její bujná fantazie způsobuje, že si některé věci vysvětluje po svém (premiéra britského filmu).
* Sobota 5. dubna v 17.30 a ve 20 hodin, neděle 6. dubna v 17.30 hodin – O ŽIVOT. Michal (Vojta Kotek) se zúčastní oslavy na lesní chatě. Řízením osudu zůstane na chatě uprostřed lesa sám s dívkou Zitou (Dorota Nvotová) a i když není zrovna jeho typ, prožije s ní vášnivý večer… A jako v každé správné road-movie se jim do cesty staví nečekané překážky. Režie Milan Šteindler (premiéra české komedie).
* Středa 9. dubna ve 20 hodin – LOVEC DRAKŮ. Afghánská metropole Kábul, sedmdesátá léta. Malý Hassan a Amir jsou přes třídní rozdíly velkými přáteli. Pak ale Amir, paralyzovaný strachem, svého kamaráda zradí a jeho výčitky svědomí spolu s invazí sovětských vojsk oba chlapce navždy rozdělí. Po letech se Amir vrací z USA, aby vykoupil své dávné selhání (premiéra amerického drama).
* Čtvrtek 10., pátek 11. a sobota 12. dubna v 17.30 hodin – LET´S DANCE 2: STREET DANCE. Vzpurná Andie, která nadevše miluje Street Dance, začne studovat na Marylandské škole umění, přitom se ale snaží udržet si i starý styl života… (premiéra hudebního filmu USA).
* Čtvrtek 10., pátek 11. a sobota 12. dubna ve 20 hodin, neděle 13. dubna v 17.30 hodin – BOBULE. Policií hledaný podvodníček (Kryštof Hádek) se rozhodne splnit sen svému nemocnému dědovi. Zařídí mu cestu do světa a sám se ujme jeho vinařství. Hrají: Tomáš Matonoha, Lubomír Lipský, Lukáš Langmajer a další (premiéra české letní komedie).
* Neděle 13. dubna ve 14 hodin – RATATOUILLE. Krysák Remy, žijící se svojí rodinou na skládce, sní o tom, že se stane vyhlášených kuchařem… Rodinný film USA z dílny animačního studia Pixar (Hledá se Nemo, Auta).
* Středa 16. dubna v 17 hodin – TAJNOSTI. Julie (Iva Bittová) má všechno. Úspěšného a pohledného manžela (Karel Roden), zdravou a chytrou dospívající dceru (Martha Issová), práci překladatelky, oddaného milence a teď dokonce i nový, velký dům. Ale pod tímto zdánlivě spokojeným povrchem se skrývá mnoho tajemství, která nebude možno skrývat donekonečna. Film režisérky Alice Nellis oceněný Českým lvem.
* Středa 16. dubna ve 20 hodin – ZABRISKIE POINT. Slavný provokativní film Michelangela Antonioniho ve Filmovém klubu.
* Čtvrtek 17. dubna ve 20 hodin – TAHLE ZEMĚ NENÍ PRO STARÝ.  Hromada mrtvol, auto s kufrem narvaným drogami a penězi a tři muži na pusté hranici USA s Mexikem… (americký  thriller).
* Pátek 18. – sobota 19. dubna ve 20 hodin, neděle 20. dubna v 17.30 hodin – O RODIČÍCH A DĚTECH. Nová česká komedie Vladimíra Michálka o otcích, synech a ženách jejich života.
* Středa 23. dubna ve 20 hodin – ŽELVY MOHOU LÉTAT. Iránsko-irácké filmové drama ve filmovém klubu.
* Čtvrtek 24. – pátek 25. dubna ve 20 hodin – 10 000 PR.N.L. Režisér Roland Emmerich zve na cestu proti proudu času, do dob temných proroctví, všemocných bohů, zaniklých říší a mamutů (premiéra dobrodružného filmu USA).
* Sobota 26. dubna ve 20 hodin, neděle 27. dubna v 17.30 hodin – RAMBO: DO PEKLA A ZPĚT. Nesmrtelný Rambo (Sylvester Stallone – tentokrát i jako režisér) opět na scéně! Čtvrtý díl série o vietnamském veteránovi (akční thriller USA v premiéře).

PROBÍHAJÍCÍ VÝSTAVY
► V M
uzeu Českého ráje v Turnově: stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Otevřeno denně mimo pondělí od 9 do 16 hodin, o víkendu s polední přestávkou 12 -13 hodin. V galerii je výstava keramičky Evy Tesařové (potrvá do 6. dubna). Ve výstavním sále ve III. patře najdete kolekci nejlepších fotografií 17. ročníku mezinárodní soutěže ZEMSKÝ RÁJ. Výstava potrvá do 13. dubna.
n200803301405_vakci_20_08_duseNové výstavy:
– Ne ruka, to duše maluje. Výstava obrazů, které malovali handicapovaní umělci, kteří nemohou k tvorbě používat své ruce. Malují tedy nohama nebo ústy. Autoři obrazů jsou stipendisty celosvětového sdružení Umělců malujících ústy a nohama (UMÚN), které výstavu v muzeu spolupořádá. Výstava je v galerii muzea přístupná od 12. dubna do 25. května.
– Slavné vily Libereckého kraje. Výstava doprovázející novou publikaci z knižní řady Slavné vily, věnované architektonickým unikátům regionu, bude zahájena ve čtvrtek 17. dubna. Návštěvníkům nabízí nový pohled do historie i do současnosti architektury rodinného bydlení, na známé architekty a stavebníky, jejich životy a jejich práci. Ve výstavním sále muzea potrvá do 18. května.
– Sopky Českého ráje. Výstava, jejíž vernisáž je naplánována na čtvrtek 17. dubna, představuje aktuální výzkumy vulkánů v Českém ráji, které probíhají již dva roky. Co vulkanologové objevili? Přijďte se podívat do 25. června do výstavního kabinetu muzea.
► V Galerii Safír v turnovském muzeu je do 5. dubna k vidění kolekce snímků k 60. výročí vzniku FOMAklubu Liberec. V sobotu 5. dubna ve 14 hodin je vernisáž výstavy kolekce fotografií z 37. ročníku Turnovského mapového okruhu. Výstava potrvá do 3. května. Na výstavě uvidíte soubor nejlépe hodnocených fotografií z patnácti fotoklubů celé České republiky, které se fotografické soutěže Turnovský mapový okruh účastní.
► Ve výstavním prostoru Informačního střediska na turnovském náměstí – Galerie U zlatého beránka – je výstava fotografií členů Fotoklubu Safír z Českosaského Švýcarska. Zahájení ve čtvrtek 3. dubna v 16 hodin, výstava potrvá do 1. května.
n200803301407_vakci_24_08_safir► V Galerii Granát na náměstí Českého ráje v Turnově je výstava členů Fotoklubu Safír na téma „Zrcadlení“. Zahájení ve čtvrtek 3. dubna v 17 hodin, výstava potrvá do 1. května. Na výstavě můžete posoudit, jak se fotografům podařilo zachytit okolní svět a život okolo skrz odlesky, reflexy a zrcadlení.
V Galerii Granát je také od 4. dubna do 16. května výstava fotografií Zdeňka Mrkáčka „Zázraky přírody CHKO Český ráj“. Jedná se o výstavu fotografii zvířat žijících v našem kraji.
► V turnovské městské knihovně je do 10. května výstava s názvem „Naši obojživelníci“. Jde o fotografie a výtvarné práce ze soutěže Muzea přírody v Prachově.
► Vestibul Městského úřadu Turnov, ul. A. Dvořáka. Až do konce dubna je tu výstava fotografií ze života dětí a rodin ve městě, kterou pořádá občanské sdružení Náruč.

OSTATNÍ
► Veřejnou sbírku „Podpořme svoji Střelnici“ vyhlásila kulturní komise Města Turnov. „Domníváme se, že nelze vždy jen říkat ať vše zařídí stát nebo město, někdy je také čas pro naši občanskou iniciativu,“ píše se mj. v prohlášení kulturní komise. Veřejná sbírka je určena na vnitřní vybavení nového kulturního domu.Číslo účtu u Ge Money bank Turnov je 183674373/0600, peníze můžete složit prostým převodem nebo navštívit kancelář Kulturního centra Turnov v nové Střelnici a peníze věnovat v hotovosti. Jednou bude na Střelnici vystavena Kniha dárců. Bude tam i Vaše jméno?

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.