TURNOV BUDE HOSTIT PRESTIŽNÍ JEDNÁNÍ

0

Ve dnech 18. – 21. září 2008 proběhne v Turnově zasedání Evropských Geoparků UNESCO, které organizuje Geopark Český ráj o. p. s. Jednání se zúčastní přes 70 předních odborníků z 33 Evropských geoparků UNESCO, zástupci IUGS a Evropské komise. Oficiální zahájení s kulturním programem proběhne ve čtvrtek 18. září v prostorách turnovské Obchodní akademie a Hotelové školy od 19.00 hodin. Představí se výrobci, držitelé ocenění „Regionální produkt Český ráj”, a vydavatelství geologické literatury.

V pátek 19. září zasedání pokračuje v Nové Pace v Ježově statku. Na programu jsou zprávy o činnosti evropských geoparků, o průběhu Týdne evropských geoparků 2008, 3. celosvětové konferenci o geoparcích v Osnabrücku, 33. světovém geologickém kongresu v Oslu, konferenci o geoturismu v Perthu a kurzu geoparků na Lesbosu. Dále zazní zprávy z komise geoparků při Mezinárodní geologické unii, IUGS a IUCN. Součástí večerního programu je prohlídka Klenotnice a muzea v Nové Pace.

 

V sobotu 20. září bude jednání pokračovat opět na půdě OAHŠ v Turnově. Projednávány budou žádosti nových geoparků o přijetí do sítě evropských geoparků UNESCO, jako např. Geoparku Eiszeitland v Německu, Shetlandy ve Skotsku, Rocca di Cerere v Itálii, Marble Arch Caves a Cavan geopark v Irsku, Belogradčic v Bulharsku, Magma v Norsku, Helmos and Vouraikos v Řecku, Arouca v Portugalsku a německo-polského geoparku Muskau Arch. K důležitým bodům jednání patří i projednání programů INTERREG IV C, LEADR v letech 2007 – 2013. V 19.00 hodin bude v muzeu Českého ráje zahájena výstava „Geopark Český ráj a řemeslné tradice“. V kulturním programu vystoupí Musica Fortuna.

 

Třídenní jednání zakončí exkurze po zajímavých lokalitách Geoparku Český ráj. Akce je podporována Libereckým krajem, městy Turnov a Nová Paka.

 

RNDr. Tomáš Řídkošil, ředitel o. p. s. Geopark Český ráj

ridkosil@muzeum-turnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.