VYSKEŘSKÁ KAPLIČKA LÁKÁ TURISTY JIŽ DRUHÝM ROKEM

0

Kaple sv. Anny nad Vyskří se letos již podruhé otevírá veřejnosti. Pro velký zájem turistů  v minulém roce se obec rozhodla přivítat turisty v kapli i letos, a to v rozšířené návštěvní době. „Více než 600 loňských návštěvníků za šest týdnů byla dostatečná motivace, abychom i letos naši kapličku zpřístupnili,“ řekl Jan Kozák, starosta obce. V uplynulých letech kompletně zrekonstruovaná stavba z roku 1830 je jednou z významných pamětihodností Českého ráje a díky své nadmořské výšce 465 m. n. m. je nepřehlédnutelná ze všech světových stran. Ke kapli vede křížová cesta se čtrnácti zastaveními. Díky zdařilé rekonstrukci, zejména restaurátorských prací v interiéru, má tato kaplička co nabídnout.

V letošním roce prohlídky s průvodcem probíhají již o víkendech v červnu (vždy od 10.00 do 12.00 a odpoledne od 14.00 do 17.30 hodin. Prázdninový provoz pak nabídne možnost navštívit tuto krásnou památku ve stejném čase už od čtvrtka do neděle! Bude-li zájem trvat, pak bude otevřeno i v září – ovšem již pouze o víkendech.

201606162104_tz_15_016_vysker

„Pro návštěvníky jsme připravili nové suvenýry, pohledy i zbrusu novou turistickou známku. Nové zábradlí a posezení bude instalováno v těchto dnech,“ dodal Kozák. Obec věří, že díky nádhernému výhledu a zajímavé památce si na vrch kopce najde cestu řada lidí. Symbolické vstupné pro děti 10 Kč a pro dospělé 20 Kč bude použito na další investice do kaple. Pro větší skupiny návštěvníků je možné domluvit na obecním úřadě prohlídku i mimo tyto hodiny na telefonním čísle 481 329 211 nebo na e-mailu: vysker@craj.cz.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.