SEZONA VE ŠŤASTNÉ ZEMI JE U KONCE; NEBYLA ŠPATNÁ!

0

„Sezona v areálu Šťastné země letos skončila se zhruba osmiprocentním nárůstem, takže můžeme být spokojeni. Přivítali jsme 54 tisíc návštěvníků. Zpočátku to vypadalo, že lidí k nám dorazí víc až o patnáct procent, třítýdenní srpnová tropická vedra ale udělala své. Koupalištím jsme jen těžko mohli konkurovat. I tak ale můžeme být hodně spokojeni,“ shrnuje správce areálu Pavel Faltus.

Největším hitem letos byla replika hradu Trosky, kterou tady slavnostně na konci června otevřel zpěvák Richard Krajčo. V průběhu sezony se zde uskutečnilo několik doprovodných akcí, kromě tradičního a hojně navštíveného koncertu kapely Kryštof zde proběhly Slavnosti slámy, koncert Xindla X, dřevosochařská dílna, vystoupení Marka Ztraceného, skupiny Waldovy Matušky a další.

201511111632_tz_35_015_sz

„Podívat se na repliku hradu Trosky přijížděli lidé opravdu zdaleka, docela se rozkřiklo, že tady něco podobného stojí. O prázdninách jsme pro děti připravovali i interaktivní hry, dobývaly Trosky, zkusily si život v keltské vesničce, provázeli jsme je zdejším malým geoparkem, ty starší mohly vyzkoušet lanové centrum, které je jedním z největších v republice,“ doplňuje Faltus.

Pro příští sezonu mají ve Šťastné zemi poměrně hodně plánů. Zásadně by se mělo zlepšit občerstvení, chystá se zde výstavba samoobslužné jídelny, rozšířeny budou ubytovací kapacity. Pokladny a vstup do areálu by se měly přesunout do horní části. Přesunuta by měla být také část herních prvků, v plánu je výstavba dětské kaskádovité lanovky. „Chtěli bychom také rozšířit venkovskou ZOO, areál si zaslouží také nové stálé pódium. Pravděpodobně se ne všechno stihne do příští sezony, vize pro další období tady ale je,“ uvedl Pavel Faltus.

201511111632_tz_36_015_sz

I v příštím roce se v areálu budou konat tradiční akce, jako jsou koncert Richarda Krajča s Kryštofem, fanouškům přijede zahrát i Xindl X, uskuteční se Slavnosti slámy a další oblíbené aktivity. Základem samozřejmě ale i nadále zůstane vlastní areál s prolézačkami a skluzavkami z akátového dřeva a také nabídka orientovaná na rodiny s dětmi.

„Na závěr sezony se sluší poděkovat spoustě lidí, kteří dělali všechno proto, aby se u nás návštěvníci cítili dobře – od brigádníků přes animátory po pokladní. Poděkovat bych chtěl také firmám a jednotlivcům, kteří nás podpořili, jmenovitě bych za spolupráci chtěl poděkovat firmě ZEA Sedmihorky, bez níž bychom Slavnosti slámy jen těžko uspořádali. Tak na shledanou při zahájení turistické sezony o posledním dubnovém víkendu 2016,“ uzavřel správce areálu Pavel Faltus.

201511111632_tz_37_015_sz

Více na www.stastnazeme.cz.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.