PRÁZDNINOVÁ SOUTĚŽ: NAJDI A VYFOŤ CO NEJVÍCE TURISTICKÝCH ROZCESTNÍKŮ

0

Liberecký kraj pořádá fotografickou soutěž na téma „Najdi a vyfoť co nejvíce rozcestníků napříč Libereckým krajem“. Soutěž trvá do 30. září t. r. a hlavní výhrou je turistická navigace Garmin, turistický batoh Deuter a turistické hůlky Fizan. „Cílem soutěže je motivovat účastníky k pěší turistice, poznávání a objevování nových míst,“ uvádí Hana Maierová, náměstkyně hejtmana pro resort cestovního ruchu, kultury a památkové péče.

„Vzhledem k tomu, že jsme v loňském roce dokončili i turistický projekt Hřebenovka, chceme nejen návštěvníkům, ale i obyvatelům Libereckého kraje tento produkt představit. Už jen kdyby člověk prošel obě dvě větve – severní i jižní (149 km), nasbíral by přes 120 nových rozcestníků,“ prozradila náměstkyně hejtmana.
Komu se ale nechce do hor, nemusí. Liberecký kraj je totiž doslova protkán hustou sítí turistických tras, takže je jedno, kam zavítá. „Krkonoše, Podještědí, Lužické hory, Český ráj či Máchův kraj, všechny úlovky se počítají,“ dodává Hana Maierová.

Soutěžící musí vyfotit co největší počet turistických rozcestníků na pěších trasách v Libereckém kraji a nahrát je na stránky www.liberecky-kraj.cz, kde si vytvoří svůj vlastní účet, do kterého může až do 30. září neomezeně přidávat všechny své turistické úlovky. Fotografie musí být pořízeny v letošním roce, v kvalitě takové, aby byl čitelný nápis na ceduli i rok uveřejnění cedule (ne příliš ve stínu nebo naopak ozářený sluncem). Každá fotografie musí dokladovat jiný rozcestník v Libereckém kraji. Návštěvníci tak zároveň pomohou zmapovat stav rozcestníků a pěších tras. Kompletní pravidla a možnost přihlášení na www.liberecky-kraj.cz.

Mgr. Jiří Langer, tiskový mluvčí Libereckého kraje, jiri.langer@kraj-lbc.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.