POZVÁNKA: FARMÁŘSKÉ SLAVNOSTI POPRVÉ V NAŠEM REGIONU

0

Prožijte s dětmi den na venkově. Ministerstvo zemědělství chystá pro rodiny z celé republiky Farmářské slavnosti.V Libereckém kraji zpestří babí léto v polovině září unikátní akce. Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Asociací soukromého zemědělství ČR pořádá na farmě rodiny Lyerových ve Všeni u Turnova Farmářské slavnosti. Na statku chce veřejnosti přiblížit venkov a pravý selský život. Poznat opravdový den na farmě budou mít jedinečnou příležitost rodiny s dětmi z celé ČR na statku Radko Lyera. Na programu je kromě prohlídky farmy a života na statku, her a kvízů o farmaření, řemeslné stezky a interaktivní dílny také taneční workshop v letním rytmu pro ty nejmenší a vystoupení kapely Rangers. Na celodenní akci je vstup zdarma.

Ministerstvo chce, aby mladé rodiny víkendové pobyty v obchodních centrech vyměnily za tradici a cesty na venkov.

Slavnostmi chce Ministerstvo zemědělství propagovat české zemědělství a rodinám s dětmi ukázat, jak domácí hospodářství vůbec vypadá. Aby děti věděly, co to je české domácí zvíře, jak vypadá husa, koza nebo kachna. Často sice vědí, jaká zvířata žijí v Africe, ale vůbec netuší, co máme u nás doma.
Dalším důvodem je představit lidem jinou možnost nákupu čerstvých a kvalitních potravin, kterou je prodej ze dvora. Tento způsob prodeje je návratem k osvědčeným tradicím. Umožňuje totiž pohodlný způsob nákupu čerstvé zeleniny, drůbeže, králičího masa, mléka, živých ryb nebo jiných produktů přímo u vybraných farmářů, případně v nejbližší maloobchodní prodejně nebo na farmářském trhu.
Na slavnostech kromě informací o potravinách v informačním stánku návštěvníci obdrží také přehled a kontaktní údaje na farmáře s prodejem ze dvora i brožuru s informacemi o potravinách oceněných značkou Regionální potravina. Na webu slavností je také veřejnosti přístupná nová mapa, ve které si spotřebitelé mohou vyhledat farmáře ve svém okolí a nakupovat u něj přímo na dvoře. Farmářské slavnosti pomohou lidem lépe se orientovat v tom, co se v Česku vyrábí a co dobrého farmáři produkují.

Vstup na akci je pro návštěvníky zdarma.

INFORMACE O AKCI
Kdy: sobota, 14. září 2013, od 10.00 do 16.00 hodin
Kde: farma rodiny Lyerových, Dvůr Borčice – Všeň 28, 511 01 Turnov, Liberecký kraj
Web: www.farmarskeslavnosti.eagri.cz

Hlavní program:
11.00 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ
11.15 OVLÁDÁNÍ KONĚ – Parelliho metodou na dálku
11.30 kapela ČESKÝ RÁJ
12.00 DRUM CIRCLE – bubnování pro celou rodinu
12.30 kapela ČESKÝ RÁJ
13.00 TANEČNÍ WORKSHOP – letní rytmy pro děti i rodiče
13.30 kapela ČESKÝ RÁJ
14.00 VYSTOUPENÍ JEZDECKÉHO KLUBU – Dvůr Borčice
15.00 koncert skupiny RANGERS

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.