LETNÍ TURISTICKÉ VLAKY: PŘIPRAVUJE SE NOVÉ SPOJENÍ DO ČESKÉHO RÁJE

0

Letní turistické vlaky se v Libereckém kraji těší velké oblibě. Jak přímé spojení z Liberce do Doks, které je letos v provozu poprvé, tak cyklovlak z Liberce do Kořenova, jsou turisty a výletníky hojně využívány. Liberecký kraj je proto objedná i pro příští letní sezonu. Zaveden bude i zcela nový spoj do Českého ráje. Resort dopravy o podmínkách již s dopravci vyjednává, aby byla nabídka spojení zapracována do nových jízdních řádů 2016/2017.

Do oblíbené rekreační oblasti k Máchovu jezeru míří přímý turistický vlak „Mácháč“ z Liberce o víkendech a svátcích od 25. června, jezdit sem bude do konce srpna. Je provozovaný dopravcem Die Länderbahn GmbH DLB, který na trasu nasazuje moderní bezbariérové klimatizované vozy Siemens Desiro. Při příznivém počasí vlakem jede více než stovka cestujících. Využívají ho také cyklisté, i když je počet míst pro kola omezen.
Také do oblasti Kořenova jezdí pravidelné letní spoje. Cyklovlak společnosti České dráhy je v provozu od června do září každou sobotu. Z vlakového nádraží v Liberci na trasu vyjíždí v 9.05 hodin, přičemž v Tanvaldu vytváří těsnou přestupní návaznost, tak aby mohli přistoupit i cestující z rychlíku z Prahy.

Vzhledem k tomu, že se cyklovlak  zpátky z Kořenova do Liberce vrací bez cestujících, chce jej Liberecký kraj využít a rozšířit turistické spojení. To nové by mohlo vést po trase Kořenov – Tanvald – Železný Brod – Turnov – Rovensko pod Troskami. Zpět se bude souprava vlaku vracet z Rovenska pod Troskami přes Turnov do Liberce, a posílí tak dnešní spojení sezonních vlaků. „Byla by škoda nevyužít další možnosti, jak se bez přestupů a pohodlně dostat vlakem do vyhledávané a oblíbené oblasti, kterou Český ráj je. Cyklovlak by měl z Kořenova odjíždět o letních sobotách asi v 11.15 hodin. Z Rovenska do Liberce by odjížděl zhruba v 15.00 hodin,“ uvádí k chystané novince krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník.
Náklady na provoz výletních vlaků jsou ročně odhadovány na zhruba 640 tis. Kč.

(Zdroj: Markéta Dědková, tisková mluvčí Krajského úřadu LK, marketa.dedkova@kraj-lbc.cz)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.