SPLNĚNÝ SEN: CAFÉ AMBO

0

Během léta se po velké rekonstrukci otevřela v Nádražní ulici v Turnově nová kavárna Café Ambo. Rozhodla jsem se tam zavítat a nasát trochu italské a sluníčkové atmosféry, která tady na nás dýchá z každého rohu. Přivítala mě usměvavá a mladičká majitelka Lenka. Kavárna byla otevřena 12. srpna. Den před tím se zde konal „Předotevírací večer“ pro nejbližší přátele, pro rodinu a pro ty, co se na vzniku kavárny nejvíce podíleli. Zeptala jsem se Lenky, jak takové příjemné místo vůbec vzniklo.

Nová kavárna v turnovské Nádražní ulici

„Byl to můj sen už od 10 let. Vždycky jsem si přála mít vlastní podnik. Rozhodla jsem se ten sen splnit přímo zde – ve městě, kde jsem vyrůstala a kde znám spoustu lidí. Turnov je nádherné město, je to srdce Českého ráje, mám zde rodinu, přátele… Byla to jasná volba. Když jsem byla malá, přála jsem si restauraci nebo penzion. Čím jsem byla starší, uvědomovala jsem si víc a víc, že nemůžu kontrolovat a řídit něco, v čem si nejsem jistá, a tím je kuchyně. Došla jsem tedy postupem času k tomu, že bych chtěla mít kavárnu s koktejlovým barem.“
Lenka pracovala jako vrchní barmanka ve Sportbaru a DiscoMagic Turnov, poté odešla do Prahy pracovat jako osobní asistentka.

„Práce v Magicu mě velmi bavila a jsem moc ráda, že jsem měla tu možnost tam být. Magic vždycky byl a už navždy bude moje srdcovka. Svého odchodu do Prahy ale určitě nelituju, byla to skvělá práce, která mě strašně moc naučila.“ Lenka se však nakonec vrátila zpátky do Turnova za svou rodinou a přáteli. Začala za prací dojíždět do Liberce, kde pracovala jako provozní Clarion Grandhotelu Zlatý Lev. „Jsem vděčná i za tu příležitost. Naučila jsem se zde opět spoustu nových věcí, poznala skvělé lidi.“

Kromě výborné kávy a skvělých českých i italských vín můžete v Café Ambo v turnovské Nádražní ulici také ochutnat domácí dezerty, které Lenka peče sama. Specialitou této kavárny je flambovaná palačinka s ovocem. Flambované palačinky jsou tu mezi lidmi velmi oblíbené a já se vůbec nedivím. Měla jsem flambovanou palačinku s malinami a byla skvělá. Navíc můžete celou přípravu tohoto speciálního dezertu sledovat v přímém přenosu – je zde snížený bar, flambuje se tedy přímo před hosty.

Café Ambo je malá kavárna s kapacitou 20 míst, výbornou kávou Tonino Lamborghini, domácími dezerty, flambovanými palačinkami s ovocem, milou obsluhou a velmi příjemnou, hřejivou a přátelskou atmosférou. Je vidět, že je to opravdu splněným snem. Je to zde cítit ze všech stran. Za mě má Café Ambo jedničku s hvězdičkou.
Lucka Popelková (PR)

Café Ambo
Nádražní 1124 (vedle papírnictví, resp. zdravé výživy), Turnov
Telefon: 605 198 108
www.cafeambo.cz

Provozní doba:
Pondělí – čtvrtek 09.00 – 18.00
Pátek 12.00 – 00.00
Sobota, Neděle – jen tel. rezervace / akce

Pohoda v Café Ambo

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.