JE TU PRVNÍ OTEVŘENÍ PAMÁTEK, BYŤ JEN VENKOVNÍCH PROSTOR

0

S ohledem na uvolnění pandemických opatření budou již od pondělí 12. dubna zpřístupněny vybrané parky a zahrady ve správě Národního památkového ústavu. V Libereckém kraji je zpřístupněn areál s parkem na zámku Sychrov. Na Pardubicku bude od soboty 17. dubna zpřístupněna zámecká zahrada ve Slatiňanech.

Sychrovský areál bude zpřístupněn denně (zatím) od 9.00 do 16.00 hodin, vstupenky budou prodávány z okénka při vstupu do nádvoří, jednotné vstupné je 30 Kč, děti do šesti let zdarma. Prosíme návštěvníky, aby si před návštěvou zkontrolovali otevírací dobu a podmínky návštěvy na webových stránkách příslušných objektů nebo na webu npu.cz.
Správy hradů a zámků také prosí návštěvníky, aby respektovali bezpečnostní pokyny, které jsou umístěny u vstupů do areálu a také na webových stránkách objektů a chránili tak zdraví své i zdraví pracovníků Národního památkového ústavu.

O novinkách, které si správy objektů pro návštěvníky připravily, budeme informovat v tiskových zprávách při zahájení sezony. Nabízíme ale krátká videa z našich památek, sledovat je můžete zde: https://www.npu.cz/cs/ups-sychrov/Kratka-videa-z-hradu-a-zamku

(Zdroj: TZ Národního památkového ústavu, územní památková správa Sychrov. Ta je jedním ze čtyř pracovišť zabývajících se správou objektů v péči Národního památkového ústavu. NPÚ je největší příspěvková organizace Ministerstva kultury ČR a z pověření státu spravuje a veřejnosti zpřístupňuje více než sto nemovitých památek.)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.