ČESKÝ RÁJ NA VELETRZÍCH CESTOVNÍHO RUCHU

0

První měsíce roku 2013 jsou již tradičně pro Sdružení Český ráj a informační centra v regionu ve znamení intenzivní propagace na veletrzích cestovního ruchu. Nejinak je tomu i v roce 2013, kdy od začátku roku proběhla propagace na těchto významných evropských veletrzích: Vakantie Utrecht (8. – 13.1.), – ITF Slovakiatour Bratislava (24. – 27.1.), – Reisemarkt Drážďany (25. – 27.1.) a Holiday World Praha (7. – 10.2.). Zprávy a postřehy z veletrhů podrobně:

n201302221631_tz_06_013_utrechtVAKANTIE UTRECHT
Český ráj našli návštěvníci veletrhu na stánku České republiky. „Veletrhy v Holandsku získávají stále větší význam a je to znát i na jejich návštěvnosti. Jako velmi důležitý fakt pro výběr dovolené se nově jeví návrat od internetu k osobním doporučením, která návštěvníci získají právě na veletrzích. Velmi oblíbené jsou u holandských návštěvníků tradičně české kempy,“ uvedl Gerard Keijsper, který Český ráj v Utrechtu prezentoval.

REISEMARKT DRÁŽĎANY
V letošním roce se konal v Drážďanech již 19. ročník veletrhu Reisemarkt. Jedná se o druhý největší veletrh cestovního ruchu ve východním Německu, jenž se stává hostitelem celého světa, zastoupeného jednotlivými zeměmi a destinacemi. Po dvou letech se pod hlavičkou Libereckého kraje prezentoval v nové expozici CzechTourismu také Český ráj.
Drážďanský veletrh každoročně navštíví kolem 30 tisíc návštěvníků. Nejinak tomu bylo i letos. U pultíku s propagačními materiály Českého ráje se zastavily stovky zájemců o tuto destinaci, která je častým dovolenkovým cílem mnoha Němců z bývalé východní zóny. Díky svým přírodním krásám a krátké dojezdové vzdálenosti se do Českého ráje opakovaně a rádi vracejí.  
Zájemci o tuto destinaci s nadšením uvítali komplexní propagační materiály, jako jsou například přehledná nabídka ubytování, všeobecné informace o destinaci atd. Jako tradičně velký zájem ze stran veřejnosti byl o mapy území, hrady, zámky, skalní města, historická města Českého ráje a v neposlední řadě i o osobnost Valdštejna.
Zaznamenala Mgr. Alena Stillerová

n201302221631_tz_05_013_prahaVELETRH CESTOVNÍHO RUCHU HOLIDAY WORLD PRAHA 2013
Ve dnech 7. – 10. února 2013 se region Český ráj představil na 22. ročníku veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2013 v Praze. Tento veletrh, který se konal v areálu holešovického Výstaviště v Praze, patří k nejvýznamnějším událostem v oblasti cestovního ruchu v České republice. Český ráj byl zastoupen na společném stánku Libereckého kraje. Tématem Libereckého kraje byl v letošním roce šlechtický rod Rohanů. Do tohoto tématu byl komponován i celý výstavní prostor a doprovodný program. Neotřelá expozice stánku se setkala s velkým ohlasem u návštěvníků veletrhu, kteří ocenili i připravené soutěže o zajímavé ceny, mezi nimiž nechyběly i vouchery na pobyty v turisticky zajímavých lokalitách Libereckého kraje.
Na veletrhu byl poprvé představen i nově zpracovaný katalog Dovolená v Českém ráji a Kalendář kulturních, sportovních a společenských akcí – TOP AKCE 2013.
Mezi návštěvníky byl jako tradičně největší zájem o cykloturistiku (mapy a zpracované výlety), tipy na výlety a turistické zajímavosti regionu. Zájem byl i o téma „Dovolená s dětmi“. Mezi nejžádanější materiál patřily skládačky: Hrady a zámky, Skalní města, mapy, nový image materiál Český ráj – nechte se unést a již zmíněný katalog Dovolená v Českém ráji. Zájem byl i o připravené akce na letošní rok. Návštěvníci veletrhu přivítali také ochutnávku tradičních lomnických sucharů – regionálního výrobku Českého ráje. Záštitu nad letošním veletrhem převzal ministr pro místní rozvoj České republiky Ing. Kamil Jankovský.
Veletrh proběhl společně se 7. ročníkem gastronomického veletrhu Top Gastro&Hotel a s 18. ročníkem veletrhu golfového vybavení a turistiky v České republice Golf Show.
Zaznamenala Ing. Eliška Gruberová

(Zdroj: TZ Sdružení Český ráj)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.