TŘETÍ ŘÍJNOVÝ TÝDEN: JAZZOVÝ FESTIVAL NEBUDE

0

Nabídka třetího říjnového týdne je poznamenána zrušením jazzového festivalu JAZZ? Yes! Vysvětlení pořadatele ZDE. Festival se měl uskutečnit v sobotu 20. října. Co tedy dále tento týden nabízí? Je podzim, bude drakiáda, v neděli pro děti promítají úspěšný animovaný film „Auta“, na Troskách je mezinárodní konference. Máte-li zájem o duchovno, můžete v úterý vyrazit do Žluté ponorky, rockeři se v sobotu vydají do Pěnčína…

Městské kino v Turnově v tomto říjnovém týdnu v budově v Žižkově ulici promítá:
► Ve středu 17. října od 17 hodin německý film BÍLÁ MASAJKA. Od 20 hodin britský film HVĚZDNÝ PRACH.
► Ve čtvrtek 18. a v pátek 19. října od 17.30 hodin americkou animovanou komedii SHREK TŘETÍ.
► Ve čtvrtek 18. října od 20 hodin se můžete přijít podívat na film HVĚZDNÝ PRACH.
► V pátek 19. října od 20 hodin kino promítá americký film BOURNEOVO ULTIMÁTUM.
► V neděli 21. října od 14 hodin kino hraje animovaný rodinný film AUTA. Od 17.30 hodin budou v kině promítat americký film KOŘENÍ ŽIVOTA.
► Kino připravuje: Od čtvrtka 25. do soboty 27. října bude promítat nový český film GYMPL.

► Nabídka trvalá: Každé úterý od 14 do 17 hodin můžete zachovalé zimní oblečení přinést do prostor humanitární organizace ADRA ve Skálově ulici v Turnově (zadní trakt mezi základní školou a sousedícím internátem).

► V pondělí 15. října od 19.30 hodin v turnovském divadle vystoupí sólisté opery Městského divadla v Ústí nad Labem v pořadu RANDEZ VOUS S OPERETOU.

V úterý 16. října se od 14 hodin ve Žluté ponorce v Husově ulici koná pro děti tvůrčí dílna – budou vyrábět draky.

► V úterý 16. a 23. října se od 18 hodin v klubovně Žluté Ponorky v turnovské Husově ulici konají zajímavá setkání na téma „Energetické konstelace – síla prožitku“.
První informační přednášky „ŠKOLY 7 KLÍČŮ KE ZDRAVÍ A PROSPERITĚ“, která v Turnově ve školním roce 2007/2008 otvírá přípravný ročník, se konaly v úterý 2. a 9. října.
Zájemci mají skvělou příležitost začít měnit svůj život podle svých představ, potkáte lidi, kteří budou schopni vám naslouchat a kde i vy budete mít možnost rozvinout v sobě kvality, které vám budou pomáhat v řešení každodenních životních situací.
ŠKOLA má za cíl pomoci svým žákům:
• změnit život pozitivním způsobem, vyvinout vlastní intuici, vzít zodpovědnost za svoje zdraví a život do svých rukou, stát se nezávislými silnými osobnostmi
• přiblížit svým žákům různé aspekty praktických vědomostí tradiční východní a lidové medicíny, naučit používat tyto vědomosti v běžném praktickém životě, přinést klid, harmonii v těle i mysli, ukázat že škola hrou je možná…
Přípravný ročník je vhodný pro začátečníky, mírně pokročilé v oblasti esoterických nauk, média, léčitele, lidi z oborů, kde je nutné a žádoucí rozvíjení intuice, vizualizace, pozitivní programování mozku (manažeři, obchodníci, začínající maséři, vědmy, čarodějové, kartářky apod.). Ale také pro ty, kteří milují změny, rádi se učí novým věcem, novým přístupům a chtějí si vytvořit na základě obdržených informací svůj nezávislý názor.
Školu vedou zkušení terapeuti Luděk Drábek a Lara Rozsokha, více informací na tel. 608 833 374, 603 866 977, e-mail: luminus.3d@centrum.cz, www.blue-angel.cz 

► Ve středu 17. října je od 14 hodin DRAKIÁDA. Koná se u vodárny „>na Károvsku (na Hruštici).

► Ve čtvrtek 18. října se v divadle od 19.30 hodin uskuteční další ze série pořadů „Domácí scéna aneb Máme na to!“. Hrát bude místní kapela DOSTAVNÍK.

► Od pátku 19. do neděle 21. října se koná v hotelu pod hradem Trosky v  pořadí již čtvrtá mezinárodní konference s názvem „Památková péče v občanské společnosti – TROSKY 2007“. Více ZDE.

► V sobotu 20. října se od 16 hodin v Hasičárně na Daliměřicích koná pravidelné setkání s dechovkou Turnovankou.

► V Bělé u Turnova pořádá obecní úřad Mírová pod Kozákovem od 14 do 17 hodin Den otevřených dveří v pečovatelském domě.

► Od 20 hodin se v sobotu v kulturním domě v Pěnčíně uskuteční koncert dvou známých českých rockových kapel: Vypsaná fixa a Horkýže slíže.

► Ve 20 hodin týž den začíná také malá přehlídka rockových kapel v turnovském klubu Magic.

AVÍZA:
► Turnov. V úterý 23. října proběhne série pořadů ke Dni stromů.
► Turnov. V neděli 28. října se v turnovském Biu Ráj koná diashow Leoše Šimánka, tentokrát půjde o snímky z kanadského severu. Ten den večer od 18 hodin se v divadle uskuteční slavnostní zasedání městského zastupitelstva, spojené s předáváním čestného občanství a ceny obce.

PROBÍHAJÍCÍ VÝSTAVY:
► V Muzeu Českého ráje v Turnově: stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. V galerii muzea je výstava Geopark – šance pro region (do 11. listopadu), ve výstavním kabinetu výstava „Kriminalita na Turnovsku v meziválečném období“ (do 11. listopadu). Ve výstavním sále ve III. patře probíhá výstava s názvem INDIVIDUALITY, své práce představují učitelé šperkařské školy (do 21. října). Muzeum je otevřeno denně mimo pondělí 9 – 16 hodin, o víkendu s polední pauzou 12 -13 hodin.
► V Galerii Safír v muzeu je do 10. listopadu výstava fotografií Lubomíra Novosáda – Motosport.
► Na Dlaskově statku v Dolánkách je celoroční nová expozice „Devatero řemesel“ (statek je otevřen denně mimo pondělí od 9 do 16 hodin).
► Ve výstavním prostoru Informačního střediska na turnovském náměstí je výstava polského autora Kazimiera Pichláka (do 1. listopadu).
► V Galerii Granát na turnovském náměstí je výstava fotografií Katky Kalferstové a Karolíny Cermanové (do 1. listopadu) a k vidění jsou tu také obrazy Libuše Šmejcové (do 1. listopadu).
► V prostorách Základní umělecké školy v Turnově na náměstí Českého ráje je do 25. října výstava „Ilustrace není legrace“, své práce tu představuje známý ilustrátor Jiří Fixl, dále tu budou vystavovat děti z výtvarného kroužku pod vedením Evy Mastníkové.

ZA HUMNY:
► V Parkhotelu Skalní město v Prachovských skalách (Pařezská Lhota, www.prachovskeskaly.cz) pořádá Sdružení Český ráj v úterý 13. listopadu 2007 od 15 hodin „FÓRUM CESTOVNÍHO RUCHU“.
Program: aktivity Sdružení Český ráj (rezervační systém, Greenways Jizera, „Regionální produkt Český ráj“, Zpravodaj SČR), připravované projektové záměry SČR do evropských fondů v letech 2007 – 2013, možnosti bezplatné prezentace podnikatelských aktivit na internetových stránkách České centrály cestovního ruchu Czechtourism, možnosti zapojení do projektu Cyklisté vítaní (www.cyklistevitani.cz) + aktuální zprávy o záměrech Hospodářské komory Jičín (David Jung, OHK Jičín), zhodnocení uplynulé sezony, aktuální trendy v cestovním ruchu (Renata Svobodová, CK Czech Paradise), diskuse.

Fórum je určeno především pro podnikatele v cestovním ruchu, ale také pro odbornou i laickou veřejnost, která má zájem diskutovat o možnostech rozvoje cestovního ruchu v Českém ráji.
Kontakt: Ing. Jitka Stránská, Sdružení Český ráj, tel.: 739 611 608, e-mail: stranska@cesky-raj.info, www.cesky-raj.info

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.