TOMOVY PARKY A ŠŤASTNÁ ZEMĚ – JEDEN SVĚT

0

Společnost Tomovy parky se sídlem v Radvánovicích u Turnova je jak známo největším českým výrobcem originálních dětských hřišť. Její výrobky – nezaměnitelné prolézačky, houpačky, skluzavky a roztodivné stavby připomínající tu plachetnici, tu středověký hrad, najdete ve všech koutech republiky i v zahraničí. Nedávno výrobní areál přivítal významnou návštěvu. Podrobnosti spolupráce přijel na místo dojednat známý český herec, ale hlavně zpěvák a vůdčí osobnost kapely Kryštof Richard Krajčo. Ten si i se zájmem prohlédl radvánovický výrobní areál, a jak zdůraznil, byl zvědavý, jak jednotlivé originální prvky vlastně vznikají. Krajčo si také zahraje v sousedním vyhlášeném areálu Šťastná země. Akustický koncert skupiny Kryštof zde proběhne v neděli 11. srpna od 16.00 hodin. Ale to už se budou prázdniny chýlit ke konci. Nyní jsme na začátku, sezona teprve začíná. bonprix каталог bonprix каталог украина

„Areál Šťastné země vloni navštívilo 55 tisíc lidí, hlavně rodiče a prarodiče s dětmi. Naše filozofie je již deset let stále stejná, a sice dát náplň volnému času celým rodinám, které zde mohou trávit společně svůj volný čas,“ uvedl programový manažer areálu Erik Černý. Každoročně tu přicházejí s několika novinkami. Letos je to především „Keltská vesnička“ v údolí, která začne fungovat v červenci. Zde budou probíhat každý den historické řemeslné dílny – mletí zrní na kamenném mlýnku, rýžování zlata, výroba ozdob z drátu, misek z jílu, motání provazů, pečení placek ve hliněné peci atd. Návštěvníci se budou moci aktivně zapojit do dostavby příbytku, budou stavět zdi z jílu a slámy. „Tradiční srpnový Slamák bude letos na téma světa fantazie. Vloni tady například skupina mladých umělců během šesti dnů zhotovila sochu dinosaura. Byla v měřítku 1:2, což obnášelo délku 19,25 metru, v nejširším místě měl dinosaurus 250 centimetrů, hlava byla ve výšce skoro pěti metrů. Socha byla oficiálně přeměřena a zapsána do České knihy rekordů Agentury Dobrý den Pelhřimov,“ přibližuje Erik Černý.

n201306141528_vakci_143_013_szV areálu letos najdete i další novinky, jako je vylepšená vodní klouzačka z vyhlídky, nové lanové prvky – propojení několika prolézaček lanovým tunelem a lávkami, aquazorbing ad. Celkem je na ploše areálu rozeseto víc než sto dřevěných atrakcí. Vyrobené jsou z akátového dřeva, mají charakteristický a nezaměnitelný tvar, který poznáte na první pohled. Rukopis Tomových parků se nezapře. Ve Šťastné zemi najdete dětskou trpasličí vesničku, množství dřevěných domků pro dětské hry, prolézačky, houpačky, písková rýžoviště s pravými českými granátky, pro rodiče jsou tu lavičky a místa pro odpočinek, je tu odpovídající sociální zázemí a občerstvení. Hitem areálu jsou vzduchové velkoplošné trampolíny pro děti i dospělé.

V zalesněné dolní části Šťastné země, kde je v parném létě blahodárný stín a příjemný chládek, je kromě „Keltské vesničky“ také známý „Prožitkový geopark Český ráj“. Naučná stezka je pojata velmi netradičně, děti a dospělé na ní čeká dobrodružství a poznání. Je zde umístěno 16 tabulí s informacemi o Českém ráji, přírodě a geologii, příchozí si na místě mohou vyzkoušet, jak se proplavuje písek, názorně uvidí meandrující koryto Jizery, je tu dřevěný hrad na skále i adrenalinové závěsné lávky a přechody bažinou.

Šťastná země je otevřena od 20. dubna do 29. září denně od 9.00 do 19.00 hodin, o prázdninách až do 20.00 hodin. Více na www.stastnazeme.cz.

NEJBLIŽŠÍ AKCE:

* 29. června – JAHODOVÝ DEN. Čekají na vás jahodové soutěže pro celou rodinu, ochutnávka a prodej jahod a také jahodové dobroty. Začátek v 10.00 hodin.

RÁMCOVÝ PŘEHLED DALŠÍCH AKCÍ:

* 6. července – KELTSKÝ DEN. Moderované keltské soutěže, řemeslné dílny v keltské vesničce.
* 6. července až 9. srpna – KELTSKÝ MĚSÍC ve Šťastné zemi. Řemeslné dílny v keltské vesničce.
* 3. srpna – BORŮVKOBRANÍ. Borůvkové produkty, soutěže, dílny, prodej borůvek.
* 10. srpna – ZAHÁJENÍ SLAMÁKU 2013. Slaměné moderované soutěže pro celou rodinu + řemeslné dílny v keltské vesničce.
* 11. srpna – AKUSTICKÝ KONCERT SKUPINY KRYŠTOF. Za běžné vstupné ještě navíc koncert skupiny Kryštof? Jedině ve Šťastné zemi!
* 10. – 31. srpna – SLAMÁK 2013. Slaměné hry pro děti + řemeslné dílny v keltské vesničce.
* 7. září – HURÁ DO ŠKOLY. Vyzkoušejte si vaše oblíbené nebo neoblíbené předměty trochu jinak -100% vesele.
* 14. září – BRAMBORÁK. Brambory, brambory a zase brambory. Ty vás budou provázet v soutěžích, vyrábění, ale také v uspokojení vašich mlsných jazýčků.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.