TAMDOLETMA & ZNOUZECNOST: VESELÝ VÁNOČNÍ VEČÍREK NA STŘELNICI

0

Pečení cukroví, shánění dárků, úklid a další podobné aktivity, které předcházejí vánočním svátkům, jsou každoročním hektickým finišem. V cílové rovince už někdy ani nevíme, čí jsme, a tak je dobré opustit toto šílenství a vyrazit za kulturou. V sobotu 22. prosince se jedna taková možnost nabízela. Před poslední adventní nedělí se totiž na Střelnici odehrál dvojkoncert kapel poskytující přesně to uvolnění a veselou náladu, kterou před Vánocemi potřebuje každý z nás.

Večer odstartovala turnovská skupina TAMDOLETMA. Alternativní forma všech možných žánrů, kterou produkuje trio František Jaroš, Vojtěch Tomášek a Marek Gerlich (které na pár písní doprovodil i Jakub Mixánek na bicí), byla trefou do černého. Na vtipné glosy vystupujících navazovaly zajímavé texty podbarvené melodickými linkami. Hudebníci se nebáli střídat nástroje a použít i některé méně okoukané. Že kluci postupem let nejen rozšířili své řady, ale i zvážněli, jsme již informovali (ZDE). Teď tedy přišla možnost ověřit si to naživo. A protože kapela během podzimu nahrála nové EP Zvonky, došlo i na bujarý křest. V průběhu vystoupení skupina zahrála všechny své novinky – i píseň Sarajevo, ke které natočila v listopadu klip. Fanoušci ocenili každý song vřelým potleskem a v sále vládla příjemná a nenucená atmosféra. Skupině nové tváře velmi sluší, a ačkoli i tento koncert začínali jenom ve dvou, čtyřčlenná posádka měla mnohem větší švih.

Jako druhá nastoupila před publikum léty prověřená kapela ZNOUZECNOST. S jejich příchodem se kotel před pódiem ještě rozšířil a začal pravý punkový večírek. Jedna pecka střídala druhou a fanoušci své taneční kreace doplňovali mohutnými chorály. Ostřílení matadoři nepolevili ani na chvíli a do vystoupení dali maximum svých sil.

Je příjemným zvykem kapel udělat akci těsně před svátky. Vždy je to hlavně o setkávání starých přátel a dobré náladě. Turnovská Střelnice ani tentokrát nezklamala. Snížené pódium a vkusné nasvícení navíc umocnilo komornější náladu.
A že jste třeba nestihli umýt okna? To by snad nemuselo tolik vadit, vždyť o tom nakonec Vánoce vůbec nejsou…
Zuzana Kolářová, zuza.kolarova@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.