SOBOTA 21. ČERVNA: DEN INTEGROVANÉHO ZÁCHRANNÉHO SYSTÉMU V TURNOVĚ

0

Tuto sobotu od 9.00 do 16:30 hodin uvidí návštěvníci v prostorách a okolí požární stanice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Na Lukách u autobusového nádraží v Turnově ukázky techniky, zásahy jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému i společné akce. Dospělí i děti se mohou zúčastnit řady soutěží a vyhrát drobné dárky.

Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje představí historickou i současnou požární techniku (ruční historické stříkačky, moderní cisternové vozy, výškovou techniku, nový automobilový žebřík, rychlý zásahový automobil, člun, aj.). Z ukázek se návštěvníci mohou těšit na vyprošťování zraněných osob z havarovaného vozu, ukázky práce lezeckého družstva, ukázku leteckého hašení se shozem vody z letadla typu DROMADER a hašení za pomoci střední pěny. Vystaveny budou také speciální ochranné obleky a další výstroj i výzbroj hasičů.

Své ukázky a techniku představí i další složky Integrovaného záchranného systému, jako například Policie ČR, Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje a Český červený kříž. Připraven bude také trenažér firmy BESIP, svou činnost předvede i tým ŠKODA AUTO. O občerstvení návštěvníků se postarají turnovští dobrovolní hasiči.

Po celou dobu akce se budete moci občerstvit v areálu SDH Turnov vedle požární stanice. Ukázky jsou připraveny jak pro mládež, tak i pro dospělé.

por. Mgr. Iva Michalíčková
tisková mluvčí HZS Libereckého kraje
michalickova@hzslk.cz

ČASOVÝ ROZVRH AKCE
(orientační časy)
9:00 – zahájení
9:30 – 10:00 – ukázka práce psů (kynologie Policie České republiky)

10:00 – 10:30 – ukázka zadržení zloděje aut – PČR

10:30 – 11:00 – hlavní součinnostní akce IZS – vozidlo po dopravní nehodě, ve vozidle zraněný řidič a před vozem zraněný spolujezdec

11:10 – 11:50 – ukázka činnosti lezeckého družstva HZS LK

13:00 – 13:30 – ukázka leteckého hašení – shození vody z letadla

13:30 – 14:00 – představení pořádkové jednotky PČR

14:00 – 14:30 – ukázka zadržení zloděje aut – PČR

14:30 – 15:00 – hlavní součinnostní akce IZS – vozidlo po dopravní nehodě, ve vozidle zraněný řidič a před vozem zraněný spolujezdec

15:15 – 15:40 – ukázka činnosti lezeckého družstva HZS LK

16:00 – 16:20 – představení zásahové jednotky a vrtulníku PČR

16:30 – ukončení akce

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.