DVOŘÁKŮV FESTIVAL 2010

0

V červnu proběhne další ročník největšího Dvořákova hudebního festivalu u nás – Dvořákův Turnov a Sychrov, a to s  „polokulatým“ číslem 55. Festival byl založen místním Pěveckým sborem Antonín Dvořák v Turnově v roce 1951 a zahrnoval hudební slavnosti v Turnově a na Sychrově. V roce 2000 byl obohacen o Mezinárodní interpretační dílnu mladých a nyní je již 4. rokem součástí Dvořákova festivalu. Ten je unikátní nejen co do délky trvání – letos od 5. do 26. června – a rozsahu, ale i po obsahové stránce. Dramaturgie koncertů vychází z vazeb slavného skladatele k našemu kraji a zakladatelskému sboru, a to v různých souvislostech a stylech hudby, kterou měl Dvořák rád. Festival nabízí klasický i nový pohled na Dvořákovu tvorbu a umožňuje její prezentaci i v nových netradičních aranžích. Letošního ročníku se účastní 20 měst ze tří krajů (Libereckého, Královéhradeckého a Středočeského) a uskuteční se 20 koncertů. Program turnovské a sychrovské části festivalu:

* Sobota 5. června od 14.30 hodin: ZAHÁJENÍ FESTIVALU NA SYCHROVĚ na nádvoří zámku u pamětní desky A. Dvořáka (účinkuje PSAD), 15.00 Komorní orchestru Pavla Haase v zámecké galerii.

* Středa 16. června od 19.30 hodin: ZAHAJOVACÍ KONCERT v turnovském divadle. Vystoupí: Michio KEIKO – soprán, Jaroslav ŠAROUN – klavír.

* Čtvrtek  17. června od 19.30 hodin: LEKTORSKÝ  KONCERT v galerii Muzea Českého ráje. Vystoupí: Petr VERNER – housle, Jaroslava PĚCHOČOVÁ – klavír.

* Sobota 19. června od 18.30 hodin: ZÁVĚREČNÝ KONCERT v městském divadle. Účinkují frekventanti hudební dílny.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.