DVOŘÁKŮV FESTIVAL 2010

0

V červnu proběhne další ročník největšího Dvořákova hudebního festivalu u nás – Dvořákův Turnov a Sychrov, a to s  „polokulatým“ číslem 55. Festival byl založen místním Pěveckým sborem Antonín Dvořák v Turnově v roce 1951 a zahrnoval hudební slavnosti v Turnově a na Sychrově. V roce 2000 byl obohacen o Mezinárodní interpretační dílnu mladých a nyní je již 4. rokem součástí Dvořákova festivalu. Ten je unikátní nejen co do délky trvání – letos od 5. do 26. června – a rozsahu, ale i po obsahové stránce. Dramaturgie koncertů vychází z vazeb slavného skladatele k našemu kraji a zakladatelskému sboru, a to v různých souvislostech a stylech hudby, kterou měl Dvořák rád. Festival nabízí klasický i nový pohled na Dvořákovu tvorbu a umožňuje její prezentaci i v nových netradičních aranžích. Letošního ročníku se účastní 20 měst ze tří krajů (Libereckého, Královéhradeckého a Středočeského) a uskuteční se 20 koncertů. Program turnovské a sychrovské části festivalu:

* Sobota 5. června od 14.30 hodin: ZAHÁJENÍ FESTIVALU NA SYCHROVĚ na nádvoří zámku u pamětní desky A. Dvořáka (účinkuje PSAD), 15.00 Komorní orchestru Pavla Haase v zámecké galerii.

* Středa 16. června od 19.30 hodin: ZAHAJOVACÍ KONCERT v turnovském divadle. Vystoupí: Michio KEIKO – soprán, Jaroslav ŠAROUN – klavír.

* Čtvrtek  17. června od 19.30 hodin: LEKTORSKÝ  KONCERT v galerii Muzea Českého ráje. Vystoupí: Petr VERNER – housle, Jaroslava PĚCHOČOVÁ – klavír.

* Sobota 19. června od 18.30 hodin: ZÁVĚREČNÝ KONCERT v městském divadle. Účinkují frekventanti hudební dílny.

Sdílet

Autor článku

Comments are closed.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.