REGIONÁLNÍ PRODUKT ČESKÝ RÁJ A NOVÍ NOSITELÉ ZAVEDENÉ ZNAČKY

0

Staročeské trhy v Turnově jsou svátkem tradičních řemesel, kultury, dobrého jídla i přátelských setkání. I letos se v turnovském městském parku o posledním květnovém víkendu sešly desítky řemeslníků a výrobců, kteří patří mezi špičku ve svém oboru, a k tomu také stovky návštěvníků této akce s jedinečnou atmosférou.

Té využili také zástupci Sdružení Český ráj a jejich partneři k předání certifikátů novým nositelům značky Regionální produkt Český ráj. A o koho se konkrétně jednalo?

Z rukou starosty Turnova Tomáše Hockeho převzali osvědčení:
* Josef Hejduk, který „certifikoval“ včelí med z včelnice u osady Svatý Petr u Libuně. V jeho nabídce najdete celou škálu převážně květních medů a když se zadaří, tak i lesní medovicový med.
* Rodina Svatošových, která provozuje malou ševcovskou dílnu v Benešově u Semil. Zakoupit tu můžete kožené barefoot boty i originální botky sešívánky, vše z kvalitních materiálů. Dílna je otevřená i výletníkům či těm, kdo si chtějí vlastnoručně vyrobit něco drobného z kůže (www.svatoshoes.cz).
* Michal Zuna, majitel mlýna na Dubecku, kde vyrábí žitnou mouku pomocí moderních strojů za využití tradičních metod mletí. Krom žitné mouky tu nabízí např. mouku špaldovou nebo mouku z červené pšenice a další produkty (www.mlyndubecko.cz).

Podrobnější informace o všech regionálních výrobcích z Českého ráje jsou k dispozici na www.regionalniprodukt.cz či v turistických novinách Českého ráje 2023.

(TZ Sdružení Český ráj)

Mlynáři z Dubecka, otec a syn Zunovi, přebírají osvědčení z rukou starosty Turnova Tomáše Hockeho.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.