PROSINCOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Letošní prosinec co do nabídek akcí, které se nám sešly v redakci, asi nemá obdobu. Opravdu – alespoň v době předvánoční a vánoční nezůstávejte doma, nabídka pro potěšení ducha je opravdu mimořádná (a to ještě budeme servis průběžně aktualizovat!). Hned třeba první adventní víkend: vánoční trhy na Sychrově, rozsvěcení vánočních stromů v obcích, jízda parního vlaku s Mikulášem a čerty. Potom v týdnu vernisáž vánoční výstavy v muzeu, adventní dílny, vánoční koncerty. Třeba ten u kapličky na Prackově, v turnovských kostelech, či u kapličky nad Vyskeří. Pak také Vánoce na koních v Borčicích, či novoroční ohňostroj v Turnově. A je tu také Strom splněných přání, nezapomeňme na děti v dětských domovech!

Program kina a výstavy v Turnově v prosinciZDE

JEŽÍŠKOVA VÁNOČNÍ POŠTA
Tradiční Ježíškova vánoční pošta funguje v prostorách Regionálního turistického informačního centra v Turnově na náměstí Českého ráje od 3. do 22. prosince ve všedních dnech od 8.00 do 17.00 hodin a v sobotu od 9.00 do 12.00 hodin. Za každý odeslaný dopis obdržíte malou pozornost a potvrzení o předání dopisu.

OTEVÍRACÍ DOBA MUZEA ČESKÉHO RÁJE O VÁNOČNÍCH SVÁTCÍCH 2012
* Pondělí 24. prosince OTEVŘENO 8.00 – 12.00 hodin.
* Úterý 25. až neděle 30. prosince OTEVŘENO 9.00 – 16.00 hod. (12.00 – 13.00 hod. polední pauza).

OTEVÍRACÍ DOBA DLASKOVA STATKU O VÁNOČNÍCH SVÁTCÍCH 2012
* Pondělí 24. prosince ZAVŘENO
* Úterý 25. až neděle 30. prosince OTEVŘENO 9.00 – 16.00 hodin.

PROSINCOVÁ NABÍDKA AKCÍ:

n201211290005_vakci_296_012_akceprosinecSobota 1. – čtvrtek 20. prosince
* STROM SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ.
Letos už po osmé můžete nadělovat dětem v dětských domovech vánoční dárky. Díky Vlaďce Parákové z restaurace U muzea ve Skálově ulici bude i letos v Turnově „Strom splněných přání“. Princip je jednoduchý: Děti si v dětském domově na kartičku napíší „Ježíškovi“ své přání, co by chtěly najít pod stromečkem. Kartičky budou od 1. prosince k dispozici v restauraci U muzea, přijdete, vyberete si tu podle svých finančních možností, zajdete do obchodu, dárek koupíte a přinesete do restaurace do 20. prosince. Pro mnoho obyvatel města už tohle patří k předvánočnímu adventnímu období. Vloni se takto v Turnově sešlo rekordních 168 dárečků, rok od roku je to víc. V restauraci U muzea je otevřeno od pátku do soboty od 9.00 do 22.00 hodin.

Sobota 1. a neděle 2. prosince
* VÁNOČNÍ TRHY NA ČESTNÉM DVOŘE ZÁMKU SYCHROV.
Stánky s vánočním a dárkovým zbožím, divadlo Studna, folklorní soubory Horačky a Šafrán, občerstvení. Po oba dny v době od 9.00 do 16.00 hodin.
* VÁNOČNÍ PRODEJNÍ VÝSTAVA RUČNÍCH PRACÍ proběhne v prostorách obecního úřadu v Karlovicích. Otevřeno bude v sobotu od 10.00 do 17.00 hodin a v neděli od 10.00 do 16.00 hodin. Můžete se těšit na spoustu zajímavých věcí, jako jsou například patchwork, háčkování, pletení, perníčky a další. Vánoční atmosféru naladí svařené víno, káva, čaj nebo cukroví.

Sobota 1. prosince
* TAJEMSTVÍ STŘÍBRNÉ VLOČKY.
Pohádka pro děti z cyklu „Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla“. Vánoční pohádka s živě zpívanými koledami. Hraje Liduščino divadlo, začátek v 10.00 hodin v městském divadle, vstupné 50 Kč.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE – k poslechu i k tanci hraje Turnovanka, začátek v 16.00 hodin ve víceúčelové budově v Daliměřicích („hasičárně“). Vstupné 50 Kč, více info na www.turnovanka.cz.
* ČAJ O PÁTÉ – PETR URBAN NA SYCHROVĚ. Známý kreslíř a humorista vypráví nejenom o tom, kde bere inspiraci ke svým vtipům, ale i o svých sportovních úspěších či o vztahu k hradům a zámkům. Autogramiáda kolekce pohlednic „Ruda Pivrnec objevuje zámek Sychrov“. Zámecká oranžérie, začátek v 17.00 hodin.
* VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ Sousedského spolku PROVAZ (pro vánoční zpívání) začíná v 18.00 hodin na Žehrově u příležitosti rozsvícení vánočního stromu.

Neděle 2. prosince
n201211290005_vakci_295_012_akceprosinec* PARNÍM VLAKEM S MIKULÁŠEM.
Jízda parního vlaku s Mikulášem a čerty (i s nadílkou). Odjezd z Turnova v 8.50 hodin, zastávka Turnov-město v 9.01 hodin, příjezd do Rovenska pod Troskami v 9.30 hodin, odjezd v 11.00 hodin, příjezd do Turnova v 10.23 hodin. Jízdenky se kupují ve vlaku, jedním směrem stojí 50 Kč, oběma 90 Kč, děti od 3 do 12 let platí polovic.
* DEN PRO DĚTSKOU KNIHU. Další ročník této celostátní akce na podporu čtenářství je určen pro rodiny s dětmi. Je připraven pestrý program v podobě výtvarné dílny, prodeje zlevněných dětských knih, společné čtení, soutěže, rozsvícení stromečku v knihovně, psaní a malování psaníček pro Barborku, Mikuláše a Ježíška, loutková pohádka pro děti a další…Na tuto akci navazuje rozsvícení vánočního stromu na náměstí Českého ráje. Kulturní sálek knihovny a dětské oddělení, začátek v 9.00 hodin.
* SIMONA KLÍMOVÁ – KYTARA, FLÉTNY. První adventní koncert, kostel sv. Františka na náměstí Českého ráje v Turnově, začátek v 15.00 hodin, vstupné 90 Kč.
n201211290005_vakci_297_012_akceprosinec* ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU. Tradiční akce, začátek na náměstí Českého ráje v 16.00 hodin. V programu pro malé i velké vystoupí dětský pěvecký sbor Karmínek při ZUŠ Turnov, řídí Jindřich Bada, a dramatický kroužek při ZŠ Žižkova pod vedením Jany Kepkové. Moderuje Eva Kordová. Andělé, čerti a další postavy nadělí dětem něco na zub. Občerstvení zajištěno.
* ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU V ROVENSKU POD TROSKAMI. Program: Od 16.00 hodin se v sále radnice uskuteční adventní koncert v podání hudebního souboru z Prahy Musica Rustica, vstup zdarma, od 17.30 hodin na rovenském náměstí proběhne rozsvícení vánočního stromu za doprovodu písní dětí z MŠ a ZŠ, a svátečního slova. V průběhu oslav bude možné si zakoupit vánoční dárky a adventní věnečky, které vyrobily šikovné ruce maminek dětí z MŠ. Bude prodáváno svařené víno a děti dostanou zdarma čaj.
* VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ Sousedského spolku PROVAZ (pro vánoční zpívání) začíná v 16.30 hodin v Kacanovech u příležitosti rozsvícení vánočního stromu.
* VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ Sousedského spolku PROVAZ (pro vánoční zpívání) začíná v 18.00 hodin na Vyskři u příležitosti rozsvícení vánočního stromu.

Pondělí 3. prosince
* Z BABIČČINY ZAHRÁDKY DO DĚDOVA SKLÍPKU
. Adventní setkání nad knihou PhDr. Vladimíry Jakouběové a povídání o všech zvyklostech a lidových tradic tohoto předvánočního času. Hudební doprovod na kytaru Petr Kostka a jeho žáci. Pořad je určen  nejen pro obyvatele penzionu, ale i další zájemce z řad veřejnosti. Klubovna penzionu v Žižkově ulici, začátek ve 14.00 hodin.

Úterý 4. prosince
* KAUZA SALOME.
Opěvovaný mladý dramatik Petr Kolečko vytáhl na světlo světa hru Oscara Wilda o princezně Salome, přepsal ji a přenesl do současnosti. V režii Daniela Šprinara hrají Ondřej Pavelka, Alena Štréblová, Pavla Beretová ad. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné 220 Kč v předprodeji, na místě 250 Kč.

Středa 5. prosince
* ADVENTNÍ ČAS V PŘÍBĚHU A PÍSNI.
Komponovaný pořad slova a hudby pro obyvatele DD Pohoda a další zájemce z řad veřejnosti. Účinkují: Eva Kordová mluvené slovo, hudební doprovod na kytaru Ondřej Halama. Pořad je určen nejen pro obyvatele penzionu, ale i další zájemce z řad veřejnosti. Klubovna DD Pohoda, začátek  ve 14.00 hodin.    

Čtvrtek 6. prosince
n201211290005_vakci_298_012_akceprosinec* NAD BETLÉMEM HVĚZDA SVÍTÍ…
Vernisáž vánoční výstavy v Muzeu Českého ráje, začátek v 16.30 hodin. Letošní vánoční výstava se zaměří na téma betlémů a jesliček, které pro naše předky tvořily neodmyslitelnou součást oslav narození Spasitele. Malí i velcí obdivovatelé betlémů se budou moci ve výstavním sále muzea potěšit historickými betlémy nejen ze sbírek turnovských, ale také z řady institucí ze širokého regionu severních, středních a východních Čech – na výstavě s námi totiž vedle již tradičních partnerů spolupracuje mj. Národní muzeum v Praze, Muzeum východních Čech v Hradci Králové či Třebechovické muzeum betlémů, ale také soukromí sběratelé a tvůrci betlémů. Vedle historických skříňkových i stavěcích betlémů budou vystaveny také novější práce dokládající jak pokračování tradice lidového řezbářství, tak také neutuchající atraktivitu tématu Ježíšova narození mezi moderními a současnými výtvarníky. Speciální lahůdkou, bude vystavení pohyblivého betlému ze sbírek muzea, který byl před nedávnem zrestaurován odborníky z Třebechovického muzea betlémů. Výstava potrvá až do 27. ledna.
* VÁNOČNÍ KONCERT sopranistka Jany ŠTĚRBOVÉ v doprovodu klavíristy Vladimíra Heulera proběhne v rámci slavnostního zahájení výstavy betlémů. Galerie muzea Českého ráje, začátek v 17.30 hodin, vstup volný.
* ADVENTNÍ KONCERT PĚVECKÉHO SBORU MUSICA FORTUNA. Odbor sociálních věcí Městského úřadu Turnov zve seniory a osoby se zdravotním postižením na tradiční předvánoční akci. Po předchozí domluvě lze zajistit dopravu na tel. 481 322 814 (Zdravotně sociální služby Turnov). Vstup zdarma. Městské divadlo, začátek v 18.00 hodin.

Pátek 7. prosince až neděle 9. prosince
* VÁNOČNÍ TRHY NA NÁMĚSTÍ ČESKÉHO RÁJE.
Program přineseme v samostatném článku.

Pátek 7. prosince
* PRVNÍ KROKY ZA HLEDÁČKEM.
Vernisáž výstavy členů fotokroužku Žluté ponorky pod vedením Jiřího Večerníka. Mladí fotografové se představí v galerii Infocentra na náměstí Českého ráje. Začátek v 15.00 hodin.

Sobota 8. prosinec
* ADVENTNÍ DÍLNA – PLSTĚNÉ VÁNOČNÍ OZDOBY A DEKORACE.
V této dílně si budete moci vyrobit plstěné vánoční ozdoby a další vánoční dekorace. Dílna bude doplněna ukázkou zpracování ovčího rouna – předení na kolovratu a česání vlny, které si budete moci sami vyzkoušet. Harmonogram dílny: 10.00 – 11.00 / 11.30 – 12.30 / 13.00 – 14.00 / 14.30 – 15.30 hodin. Kapacita jedné dílny je maximálně 15 osob, cena na osobu 40 Kč. Pořádá Muzeum Českého ráje.
* Slavnostní uvedení knihy SOBOTECKÝ HŘBITOV autorů Karola Bílka a Josefa  Jindry se uskuteční v sále spořitelny v Sobotce od 14.00 hodin. Připraven je kulturní program v promluvou autorů a recitací veršů Fráni Šrámka.
* VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ Sousedského spolku PROVAZ (pro vánoční zpívání) začíná ve 14.00 hodin na hradě Valdštejně.
* TANEČNÍ ZÁBAVA v KD v Podháji. Hraje Adaptace, začátek ve 20.00 hodin, vstupné 70 Kč.
* MIKULÁŠSKÁ TANEČNÍ ZÁBAVA v KD v Přáslavicích. Hraje skupina Soumrak, pořádá SDH Karlovice.

Neděle 9. prosince
* ADVENTNÍ DÍLNA – VÝROBA SVÍČEK.
Pro nejmenší je připravena dílna svíček v ořechové skořápce, pro větší je připravena výroba svíčky technikou namáčení v barevné voskové lázni a dekorování ručním rytím. Ke svíčce si každý může vyrobit dárkovou krabičku. Harmonogram dílny: 10.00 – 11.00 / 11.30 – 12.30 / 13.00 – 14.00 / 14.30 – 15.30 hodin. Kapacita jedné dílny je maximálně 15 osob, cena na osobu 40 Kč. Pořádá Muzeum Českého ráje.
* JABLONECKÉ KLARINETOVÉ KVARTETO – druhý adventní koncert. Kostel sv. Matěje na Hruštici, začátek v 15.00 hodin, vstupné 60 Kč.
* ADVENTNÍ KONCERT V CHRÁMU SV. VAVŘINCE V TATOBITECH – vystoupí pěvecký sbor Carmina ZUŠ Turnov a hosté. Začátek je v 16.00 hodin, pořádá občanské sdružení Dědina.

Pondělí 10. prosince
* POHOVKA 11.
Ivo Šmoldas nás provede pořadem s dalším milým hostem, Michalem Horáčkem, dvorním textařem Petra Hapky a mnohých dalších slavných zpěváků a zpěvaček. I nadále probíhá výstava fotografií účinkujících, autoři fotografií Ivo Mičkal a Ivo Hroneš. Výstava je prodejní. Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin, vstupné 200 Kč, pro seniory předprodej na odboru sociálních věcí radnice za 150 Kč.

Úterý 11. prosince
* Cestovatelský klub: KALIFORNIE.
Do další atraktivní destinace nás zavede cestovatel Martin Loew. Městské divadlo, začátek v 18.00 hodin, vstupné 100 Kč.
* Vánoční dárková dílna – KORÁLKOVÁNÍ. Výtvarná tvůrčí dílna pro veřejnost. Přijďte si s námi vytvořit drobné dárky pro své přátele. Žlutá ponorka v Husově ulici od 14.00 do 18.00 hodin.
* VÁNOČNÍ BESÍDKA IRSKÝCH TANEČKŮ. Vánoční besídka tanečního kroužku nabídne taneční vystoupení, společné tance, vánoční zpívání a veselení. Taneční sál Žluté ponorky v Husově ulici, začátek v 16.00 hodin.
* VEČER NA  SBOŘE – BETLÉMSKÁ NOC. Benefiční pořad na počest spisovatelky Marie Kubátové u příležitosti jejích 90. narozenin. Vystoupí řada hostů se zdravicí a průvodním slovem. Hudební doprovod Martin Hybler, zpěv Veronika Vildmanová. Uvedení nové knihy a její prodej. Dům Na Sboře ve Skálově ulici, začátek v 18.00 hodin.

Středa 12. prosinec
* PŘEDVÁNOČNÍ SETKÁNÍ.
Přátelské předvánoční tradiční posezení pro obyvatele penzionu Výšinka bude doplněno mluveným slovem a hudbou. Účinkují Eva Kordová a Ondřej Halama. Klubovna penzionu Výšinka, začátek ve 13.00 hodin.
* BEATLES VETERAN CLUB. Příjemný večírek se známými songy v podání revivalové kapely Jiřího Huška. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné 90 Kč.

Čtvrtek 13. prosince
* SVÍČKAŘSKÁ dílna SVATÉ LUCIE.
Návštěvníci dílny si osvojí  postupy ruční výroby svíčky a budou si moci vlastnoručně vyrobit svíčku namáčením do barevného vosku. Harmonogram dílny: 16.00 – 17.00 / 17.30 – 18.30 hodin. Kapacita jedné dílny je maximálně 15 osob, cena na osobu 40 Kč. Pořádá Muzeum Českého ráje. Rezervace: Marcela Beranová, beranova@muzeum-turnov.cz, tel. 736 145 354.
* TRADIČNÍ VÁNOČNÍ KONCERT Turnovského orchestrálního sdružení a Pěveckého sboru JEŠTĚD. V první půli večera se soubory představí samostatně se skladbami inspirovanými vánoční tematikou. Po přestávce zazní známá Rybova Česká mše vánoční v nastudování postaveném na co největším respektování původní partitury a dobového provedení. Využijte ojedinělé příležitosti poslechnout si vynikající liberecký pěvecký sbor JEŠTĚD, sbírající úspěchy a ocenění v České republice i ve světě! Koncert pořádá agentura ORGANON za finanční podpory města. KC Střelnice, začátek v 19.30 hodin, vstupné 50 Kč.

Sobota 15. prosince
* BURZA SBĚRATELŮ
poštovních známek, pohlednic, odznaků, mincí bankovek ad. KC Střelnice, foyer, v době od 8.30 do 11.00 hodin.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE – k poslechu i k tanci hraje Turnovanka, začátek v 16.00 hodin ve víceúčelové budově v Daliměřicích („hasičárně“). Vstupné 50 Kč, více info na www.turnovanka.cz.

Neděle 16. prosince
* ADVENTNÍ KONCERT
folklorního souboru Horačky a dětí základní školy v Radostíně. Kaple zámku Sychrov, začátek ve 14.00 hodin.
n201211290005_vakci_299_012_akceprosinec* VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ Sousedského spolku PROVAZ (pro vánoční zpívání) začíná v 15.00 hodin v kapli sv. Anny nad Vyskří.
* MUSICA ORGANUM – varhaní skladby klasiků. Třetí adventní koncert, kostel sv. Mikuláše, začátek v 15.00 hodin, vstupné 60 Kč.
* HRAD VALDŠTEJN: V 15.00 hodin zde začíná vánoční vystoupení „sborečku“ skautského střediska Turnov pod vedením Šárky Maškové.
* JAZZOVÝ PODVEČER v pizzerii Maškovka aneb jazzové koledy. Hrát vám budou Jiří Stránský – sax, Ivan hájek – bass, Robert Tomáš – drums a Bohuslav Lédl – piano. Jako host vystoupí Jiří Hlava – trubka. Začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč.

Pondělí 17. prosince
* II. ZŠ PRO RODIČE.
Vánoční besídka dětí II. ZŠ v ul. 28. října pro rodiče. Městské divadlo, začátek v 16.00 hodin.

Úterý 18. prosince
* POHÁDKOVÝ PŘEDVÁNOČNÍ PODVEČER.
Vánoční pohádky, koledy, společné dárky, společné čtení rodičů s dětmi. Na všechny se těší Eva Kordová a loutkářský soubor Čmukaři. Pohádkový koutek v dětském oddělení knihovny, začátek v 16.00 hodin.
* MUSICA FORTUNA  – VÁNOČNÍ KONCERT. Vstupenky v předprodeji v Hudebninách pana Čapka ve Skálově ulici. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.

Středa 19. prosince
* VÁNOČNÍ KONCERT ZUŠ.
Tradiční předvánoční koncert žáků Základní umělecké školy Turnov. V programu vystoupí sólisté, komorní soubory i orchestry. Městské divadlo, začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč, žáci školy vstup volný.
* OLDŘICH JANOTA – adventní koncert. KC Střelnice, scéna na jevišti, začátek v 19.00 hodin, vstupné v předprodeji 50 Kč, na místě 80 Kč.

Sobota 22. prosince
* KAPLIČKA NA BUKOVINĚ
nad Dolánkami: Ve 14.30 hodin zde začíná vánoční vystoupení „sborečku“ skautského střediska Turnov pod vedením Šárky Maškové.
* VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ Sousedského spolku PROVAZ (pro vánoční zpívání) začíná v 15.00 hodin v chrámu sv. Filipa a Jakuba ve Všeni.
* V 17.00 hodin začíná KONCERT PĚVECKÉHO SBORU MUSICA FORTUNA v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Vyskři.

Neděle 23. prosince
* VÁNOČNÍ KOLEDOVÁNÍ U KAPLIČKY.
Ve 14.00 hodin začíná setkání u kaple P. Marie na Prackově (Mírová pod Kozákovem). Na programu je vánoční pásmo koled v podání turnovského pěveckého souboru Musica Fortuna pod vedením sbormistra Vítězslava Čapka, premiéra nově zrestaurovaného interiéru kaple s komorním zpěvem Elišky Josífové v doprovodu violoncella. Vstupné dobrovolné, vánoční pohoštění a dobrá nálada. Prodej zdobených vánočních perníčků, keramických zvonečků ad. Pořádá o. s. Za záchranu kapličky na Prackově.
* VLADIMÍR ROUBAL – varhany, JAN VERNER – trubka, KAREL FINGL – tympán. Čtvrtý  adventní koncert, kostel Narození Panny Marie, začátek v 15.00 hodin, vstupné 90 Kč.
n201211290006_vakci_300_012_akceprosinec* BETLÉMSKÉ SVĚTLO – symbol Vánoc – rozdávají od 17.00 hodin na náměstí Českého ráje turnovští skauti. Letos akce proběhne s jednou novinkou, která potěší především děti. Tou je vytvoření živého betléma přímo na náměstí! Příchozí zhlédnou nejenom Marii, Josefa, Ježíška, ale také si poslechnou a zazpívají vánoční koledy spolu se „sborečkem“ skautského střediska. Domů si pak odnesou světlo z Betléma.

Pondělí 24. prosince
* VÁNOČNÍ KONCERT
pěveckého sboru Carmina a dechového orchestru. Kostel Panny Marie, začátek ve 14.00 hodin. Vstupné dobrovolné.
* VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ Sousedského spolku PROVAZ (pro vánoční zpívání) začíná v 15.00 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Vyskři.

Úterý 25. prosince
* VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ
Sousedského spolku PROVAZ (pro vánoční zpívání) začíná ve 12.00 hodin u zvoničky ve Skalanech (Vyskeř).

Středa 26. prosince – úterý 1. ledna
* VÁNOČNÍ PROHLÍDKY ZÁMKU HRUBÝ ROHOZEC.
Začátky prohlídek po všechny dny vždy v 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 a 14.00 hodin. Délka prohlídky zhruba 50 minut. Vstupné 100 Kč, snížené 70 Kč. Více na www.hruby-rohozec.eu.

Středa 26. prosince
* VÁNOČNÍ KONCERT EVY PILAROVÉ,
galerie zámku Sychrov od 16.00 a 19.00 hodin. Správa zámku nabízí možnost zakoupení vstupenky již nyní – tip na vánoční dárek. Vstupenky k dostání na pokladně zámku (denně 10.00 – 14.00 hodin).
* Kabaret Divizna uvádí VÁNOCE S MACKIE MESSEREM, začátek v 19.00 hodin.
* ŠTĚPÁNSKÁ TANEČNÍ ZÁBAVA v sále radnice v Rovensku pod Troskami od 20.00 hodin, hraje Rouden Band.

Čtvrtek 27. prosince – neděle 6. ledna
* PROHLÍDKY ZÁMKU SYCHROV S VÁNOČNÍM DÁRKEM.
Prohlídky vánočně vyzdobených interiérů s povídáním o vánočních zvyklostech. V průběhu prohlídek se návštěvníci mohou těšit na dobové betlémy a řadu vánočních stromečků s originálními ozdobami vyvzorovanými dle původních vzorů (např. v zámecké kapli, schodišťové hale, salonu i ložnici královského apartmá, přijímacím salonu a velké jídelně). Začátky prohlídek vždy v 10.30, 11.30, 13.00 a 14.00 hodin.

Pátek 28. prosince
* TRADIČNÍ VÁNOČNÍ KONCERT PĚVECKÉHO SBORU ANTONÍN DVOŘÁK.
Dále účinkují žáci a učitelé ZUŠ Turnov, členové TOSu a hosté. Jako sóĺisté se představí Eva Lédlová, Ludmila Infeldová, Daniel Balatka a Michal Kutek. V programu mimo jiné uslyšíte Pastorální mši Františka Xavera Brixiho. Městské divadlo, začátek v 18.00 hodin, vstupné 80 Kč.

Neděle 30. prosince
* DĚTSKÝ DEN – VÁNOCE NA KONÍCH
na farmě Dvůr Borčice u Všeně. Svezení dětí na koních (zdarma), ukázky jezdeckého umění, soutěž v malování; občerstvaní zajištěno. Pořádá Jezdecký klub Dvůr Borčice za podpory Libereckého kraje a Regionální agrární rady LK. Začátek ve 13.00 hodin.

n201211290006_vakci_301_012_akceprosinecÚterý 1. ledna
* NOVOROČNÍ OHŇOSTROJ.
Začátek programu v 17.00 hodin, připraveno je vypouštění balonků štěstí, reprodukovaná hudba, občerstvení a pro děti drobné dárečky. Jak dárečky získat? Stačí s sebou přinést výkres na téma „Můj Štědrý den a co mně přinesl Ježíšek. Můžete přinést i vybarvené omalovánky, které dostanete na vánočních trzích. Samotný ohňostroj začne v 18.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.